Aktualności

Kadetki czwartą drużyną Europy

Zakończyły się mistrzostwa Europy U-18, w których Polki zajęły czwarte miejsce.  Jutro o brąz powalczy reprezentacja mężczyzn U-22, a w fazie grupowej walczą kadeci.

Polki wyszły z pierwszego miejsca po fazie grupowej notując jedną porażkę z Bułgarkami, które w ostatnim meczu niespodziewanie przegrały z Węgierkami. To pozwoliło Polkom grać z teoretycznie słabszą Belgią w półfinale, które w grupie uległy tylko Włoszkom. W półfinale pierwszy set Polki gładko przegrały, ale patrząc na poprzednie występy naszych kadetek, wcale się nie martwiliśmy, bo jeśli nasze dziewczyny już przegrywały seta, to zwykle pierwszego. Drugi na korzyść Polek, ale w trzecim i czwartym to rywalki zdobyły ostatnie punkty i ostatecznie zanotowaliśmy przegraną 1:3. Szczególnie szkoda czwartej partii przegranej na przewagi.  „Belgia była w naszym zasięgu, ale to my zagraliśmy poniżej oczekiwań i umiejętności” powiedział nam trener reprezentacji Polski. Ale przecież w każdym turnieju przytrafia się słabszy mecz i w zależności od tego na kogo się trafi, przeciwnik to wykorzysta albo nie. Belgijki wykorzystały i zagrały o złoto. Nam pozostawała walka o brązowy medal z Włoszkami, które w półfinale przegrały w tiebreaku 16:18 z reprezentacją Bułgarii. Pierwszy set dla nas i wydawało się, że będzie to łatwe spotkanie. Ale kolejne dwa już dla rywalek. Czwarty set ponownie na korzyść biało-czerwonych i czekał nas tiebreak. Do połowy seta gra szła punkt za punkt, ale przy stanie 7:7 coś się zacięło w naszej grze. Ogólnie w tym meczu popełniliśmy dużo błędów własnych, które zadecydowały o ostatecznym wyniku. Poprosiliśmy o podsumowanie turnieju trenera Marcina Orlika, który powiedział: „Jest to dla nas cenna lekcja. Patrząc chłodno, to zagraliśmy dobry turniej i ta czwórka jest dużym sukcesem. Pozostaje niedosyt, bo nie zagraliśmy dobrego meczu z Belgią. Jest potencjał w tej grupie, więc wszystko przed nami”. Mistrzostwa Europy U-18 wygrały Bułgarki pokonując Belgijki w trzech setach.

Dobrze idzie polskim kadetom, którzy przewodzą w grupie pierwszej z trzema wygranymi meczami i jednym straconym setem.

Ostateczne rozstrzygnięcia czekają nas w Mistrzostwach Europy U-22. Nasi reprezentanci ulegli w półfinale reprezentacji Włoch i jutro o brązowy medal zagrają z Holandią, którą zdominowali w meczach grupowych. O złoto siatkarze z Półwyspu Apenińskiego zagrają z Francuzami.