AktualnościSiatkówka plażowa

Trzy medale młodziczek i młodzików na plaży Mistrzostw Polski.

Września i Wielka Nieszawka gościły w miniony weekend najlepsze pary młodzików i młodziczek w siatkówce plażowej. Wielkopolskę w tych turniejach reprezentowały trzy kluby i udało się wywalczyć trzy medale, w tym Mistrzostwo Polski!

Młodziczki o medale Mistrzostw Polski walczyły w Wielkiej Nieszawce. Tu wchodzimy z naszą funkcją edukacyjną i dodamy tylko, że to wieś licząca ok. 2500 ludności w województwie kujawsko-pomorskim w powiecie toruńskim. Wielkopolskę reprezentowały na tym turnieju dwie pary: Kaja Chudzińska i Amelia Rolla pod kierunkiem trenera Jakuba Nowaka z Szamotulanina oraz Małgorzata Banaś i Blanka Trawińska pod batutą trenerki Katarzyny Pawlickiej z Baryczy Janków Przygodzki.
Piątą parą w Polsce zostały siatkarki Szamotulanina – Kaja Chudzińska i Amelia Rolla, które w meczu o tę lokatę pokonały siatkarki reprezentujące MUKS Krótką Mysiadło – Podleśna/Unihoorn.

Bardzo emocjonujący i dramatyczny był finał, w którym zagrały Małgorzata Banaś i Blanka Trawińska reprezentujące GLKS Barycz Janków Przygodzki. Zmierzyły się z Jagną Grosicką i Inez Chmielewską z Volley’a Wrocław. Warto dodać, że te zawodniczki jeszcze trzy miesiące temu w Szamotułach dobierały złote medale za Mistrzostw Polski w hali. Mecz trwał ponad 50 minut, a do wyłonienia potrzebny był dopiero tie-break. Pierwszego seta wyraźnie wygrały siatkarki z Dolnego Śląska 21:10. Ale jak doskonale wiemy, Janków to stolica walczaków siatkarskich i drugi set należał już do nich wygrany do 17. Decydujący set to prawdziwa karuzela emocji i walka o każdą piłkę. Niestety minimalnie lepsze na przewagi okazały się siatkarki z Wrocławia, które wygrały tę partię 16:14. Dla dziewczyn z Jankowa tytuł wicemistrzyń Polski.

Września i jej piękne obiekty były gospodarzem turnieju finałowego Mistrzostw Polski Młodzików. Tutaj Wielkopolskę reprezentowały 3 zespoły, ale wszystkie pod szyldem KPS Progress Września. Pierwsza udział w turnieju zakończyła para Hubert Andrzejewski i Mikołaj Makowski, która w ostatecznej klasyfikacji zajęła miejsca 13-16. W Polsce! Zatem to również duży sukces tych zawodników. Do ostatniego dnia, ostatniej fazy, a nawet do ostatniego meczu rywalizowały dwie pozostałe pary Progressu, bo swoje zmagania zakończyły dopiero w wielkim finale tocząc bratobójczy można napisać bój o tytuł Mistrzów Polski. Po dwóch setach prawo nazywania się Mistrzami Polski uzyskała para Alan Robak i Patryk Staniszewski. Z kolei dumny tytuł wicemistrza Polski przysługuje Maksymilianowi Banaszakowi i Antoniemu Saczawie. Wielki szacunek za ten sportowy sukces należy się trenerowi Tomaszowi Koteckiemu, który był trenerem trzech par finału MP. Warto dodać, że podczas półfinałów, gdy dwie jego pary grały równolegle swoje mecze wspierał go trener Tomasz Robak, który opiekował się Alanem i Patrykiem. Wspomnimy również, że brązowy medal wywalczyła para Małecki/Wleklak z Metra Warszawa, która w meczu o trzecie miejsce pokonała parę z Wifamy Łódź – Szczepański/Łukomski.

Wielkie gratulacje dla wszystkich ekip i fajnie, że czy to hala czy plaża cały czas mamy możliwość pisania o sukcesach siatkówki młodzieżowej z Wielkopolski.