Aktualności

Sparta Złotów najlepsza w Golden Mace 2025!

To były trzy dni pełne sportowych emocji, świetnej rywalizacji i niezapomnianych chwil zarówno na boisku, jak i poza nim. Turniej okazał się wyjątkowy pod każdym względem – poziom sportowy, atmosfera i organizacja stworzyły wydarzenie, które na długo zostanie w pamięci uczestników.

Piątek i sobota do były mecze grupowe. Osiem zespołów podzielonych na dwie grupy mierzyły się ze sobą systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Najlepiej w tej fazie poradziły sobie z grupy A reprezentacja Norwegii U-20 oraz gospodynie Sparta Złotów, które awansowały do półfinału. Za nimi DVV Berlin oraz Projekt Karkonovia Jelenia Góra. Grupę B wygrała Sparta Kraków, która wyprzedziła VVB Berlin i te drużyny awansowały do półfinałów oraz Szamotulanina i Jokera Świecie.

W niedzielę zespoły z miejsc czwartych zagrały o miejsce siódme w turnieju. W meczu Jokera z Karkonovią lepsze siatkarki ze Świecia. Piąte miejsce dla Szamotulanina po wygranej z DVV Berlin.

Po meczach o miejsca odbyły się półfinały. Oba bardzo emocjonujące, bo zakończone dopiero po tie-breakach. W „polskim” zmierzyły się Sparta Kraków i Sparta Złotów. Lepsze okazały się siatkarki z grodu Kraka. W drugim „międzynarodowym” reprezentacja Norwegii pokonała Volleyball-Verband Berlin. Oznaczało to, że złotowianki powalczą o brąz z koleżankami z Niemiec, a Norweżki o Złot Buławę zagrają z krakowiankami.

Ostatnie mecze turnieju rozgrywane już były do trzech wygranych setów, ale w obu najważniejszych meczach turnieju, tyle wystarczyło by poznać zwyciężczynie. Brązowe medale powędrowały do Spartanek ze Złotowa, a w wielkim finale Sparta Kraków nie dała szans młodzieżowej reprezentacji Norwegii.

Klasyfikacja końcowa:
1. SMS Sparta Kraktów
2. Reprezentacja Norwegii U-20
3. SPS Sparta Złotów
4. Volleyball-Verband Berlin
5. UKS Szamotulanin Szamotuły
6. DVV Berlin
7. MUKS Joker Świecie
8. Projekt Karkonovia Jelenia Góra

Najlepszymi zawodniczkami turnieju wybrane zostały:

  • Najlepsza rozgrywająca: Maria Grzywacz – SMS Sparta Kraków
  • Najlepsza przyjmująca: Nelly Ligacheva – VVB Berlin
  • Najlepsza atakująca: Maja Viland Soreng – Norwegia U-20
  • Najlepsza środkowa: Maria Zamczyk – SPS Sparta Złotów
  • Najlepsza libero: Michalina Milczyńska – SPS Sparta Złotów
  • MVP: Maja Szpręgiel – SMS Sparta Kraków

Ale Golden Mace Tournament to nie tylko sport. Wszystkie zespoły mieszkały w jednym z ośrodków nad pobliskim jeziorem, gdzie organizatorzy fundowali im wspólną integrację, grilla czy zabawy dla młodych zawodniczek, które – dzięki międzynarodowej stawce uczestników z Polski, Norwegii, Niemiec, Bułgarii, Chorwacji oraz Brazylii – na pewno zostaną we wspomnieniach na bardzo długo.

To była edycja, którą zapamiętamy na długo – a już teraz możemy zdradzić, że kolejny Golden Mace Tournament zapowiada się jeszcze bardziej wyjątkowo i międzynarodowo!

Dziękujemy Sparcie Złotów, w szczególności Paulinie Maj-Erwardt i Dawidowi Erwardtowi za zaproszenie, że mogliśmy być częścią tego wspaniałego wydarzenia. Wszystkim Spartankom za pomoc przy obsłudze turnieju i wygląda na to, że Wielkopolska Siatkówka zapisze ten turniej na stałe do grafiku, aby być obecnym przy kolejnych edycjach.

Więcej informacji i przede wszystkim obszerną galerię z turnieju znajdziecie na stronie internetowej turnieju: goldenmace.pl.

O turnieju, planach na nadchodzący sezon Sparty Złotów i nowym projekcie jakim jest Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Złotowie opowiedziała nam Prezes Sparty Złotów i była reprezentantka Polski – Paulina Maj-Erwardt: