AktualnościIII liga KobietIII liga MężczyznJunior MłodszyJuniorka

Co w pierwszy weekend 2024 roku?

Po przerwie świątecznej wracamy do gry. Część młodzieżowych zespołów na granie jeszcze będzie musiała poczekać, ale z pewnością czekamy na pary ćwierćfinałowe trzecioligowców. Punkty będą chciały zebrać wielkopolskie zespoły grające w rozgrywkach centralnych.

Ciężkie zadanie czeka nasze pierwszoligowe panie. Enea Energetyk wyjeżdża do lidera z Nowego Dworu Mazowieckiego, natomiast Enea KS Piła podejmie u siebie koleżanki z Mogilna. Dziewczyny z kujawsko-pomorskiego sparingowały w przerwie świątecznej z poznaniankami i może sztab coś podpowie trenerowi pilanek?

Nie grają drugoligowe panie, które do ligi wrócą w drugi weekend stycznia. U panów u siebie zagra Krishome Września, który podejmować będzie Lotnika Łęczycę. To bardzo ważne spotkanie, gdyż oba zespoły mają taką samą ilość punktów i sąsiadują w tabeli. Siatkarze SPS Konspolu Słupca jadą do Gdańska, gdzie zmierzą się z drugim zespołem Trefla. Obie drużyny dzieli 6 punktów i dwa miejsca w tabeli. W Żychlinie zagra Enea Energetyk Poznań. Czy podopieczni Dominika Hajduka zafundują nam kolejny tiebreak? A może przywiozą łatwe trzy punkty i znajdą się na podium po tej kolejce? Mecz Wilków, którzy mieli grać w Gorzowie został przełożony.

Ostatnią kolejkę zagrają trzecioligowcy. W grupie pierwszej lider Enea Energetyka Poznań zmierzy się z pierwszym zespołem Jokera Piły, a drugi Energetyk musi wygrać z UKS Szamotulanin Szamotuły, aby zapewnić sobie play-offy nie patrząc na wynik Orła Osiek. Siatkarze z Osieka jadą do Piły i muszą wygrać 3:0 z nieobliczalną młodzieżą drugiego Jokera, aby zapewnić sobie czwarte miejsce w grupie pierwszej i udział w walce o mistrzostwo Wielkopolski. Volley kost-pol.pl Wieleń podejmować będzie Zamek Gołańcz. Oba zespoły mają już zapewniony udział w play-offach natomiast dzielą ich tylko dwa punkty i zapewne będzie walka o rozstawienie. W grupie drugiej walka lidera z wiceliderem. Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne pojedzie do Opatówka, ale pierwszego miejsca po fazie zasadniczej nikt jej nie zabierze. Zajmujący czwarte miejsce KS Volley Żerków zmierzy się z MUKS Czarni Kępno i jeśli wygra za trzy punkty to wyprzedzi KKS Astrę Krotoszyn. A może siatkarzy z Kępna wygrają swój pierwszy mecz w sezonie?

W trzeciej lidze pań grupa pierwsza zakończyła fazę zasadniczą. W grupie drugiej będzie walka o rozstawienie. Niezagrożona na pierwszym miejscu jest UKS Piątka Turek, która pojedzie do Poznania, aby zmierzyć się z UKS ZSMS-em. Poznanianki są obecnie czwarte w tabeli za UKS Milesza Targowa Górka i do trzeciego miejsca brakuje im punktu. Dziewczyny Mileszy będą jednak gospodyniami podczas ostatniego meczu, a gościć będą młode siatkarki Enea Energetyka Poznań.

W juniorkach ważne mecze rozegrane zostaną w Pile. Gospodynie SPS BoxPro Volley muszą wygrać swoje mecze, aby mieć jeszcze nadzieję na finał. W niedzielę zmierzą się z niepokonanymi siatkarkami UKS Piątki Turek i SPS Sparty Złotów. Dziewczyny z Turku i Złotowa mają do rozegrania jeszcze jeden turniej w Kaliszu i tam zapadną ostateczne rozstrzygnięcia. W grupie piątej turniej został przełożony na 16 stycznia. Juniorzy o ostatnie miejsce premiowane udziałem w finale zagrają w turnieju barażowym 14 stycznia.  

Przerwę w grze mają także kadetki i kadeci. Udział w lidze zakończyli już zawodnicy KPS Progress Września, który swój ostatni mecz rozegrali 17 grudnia z drugim zespołem Energetyka. Pomimo ambitnej postawy nie udało się wygrać seta, ale trenerzy z którymi rozmawialiśmy widzą potencjał u tych chłopaków. Zadowolony po meczu był natomiast kapitan Energetyka.