AktualnościMłodziczkaMłodzik

Ćwierćfinały MMP Młodziczek i Młodzików

Dużo grania zapowiada się w najbliższy weekend. Aż siedem wielkopolskich zespołów powalczy o półfinały Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategorii młodziczek i młodzików.

W Wielkopolsce odbędą się dwa turnieje ćwierćfinałowe. Atut własnego boiska będą chcieli wykorzystać młodzicy Jokera i Energetyka.

Jet Service LOMS Joker Piła Powiat Pilski będzie gospodarzem grupy 6. Podopieczni Jacka Wysockiego bez straty seta przebrnęli przez „ósemki”, których byli organizatorem. Tak to losowanie się ułożyło, że do Piły przyjadą same warszawskie zespoły. UKS MKS MKD Warszawa zajął trzecie miejsce na mistrzostwach wojewódzkich. Na 1/8 finału pojechał do Olsztyna, gdzie wygrał dwa mecze tracąc seta, a przegrał z gospodarzami i ostatecznie wyszedł do dalszego etapu z drugiego miejsca. UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie to wicemistrz województwa mazowieckiego. Turniej 1/8 finału warszawianie grali w Suwałkach i poszło łatwo, bo nie stracili seta.  Trzecim uczestnikiem pilskiego ćwierćfinału jest mistrz Mazowsza KS Metro Family Warszawa, który jednak na swojej hali po przegranej z Trójką Nakło wyszedł do kolejnego etapu dopiero z drugiego miejsca.

Drugim wielkopolskim gospodarzem jest Enea Energetyk Poznań – grupa 7. Po nie do końca zadowalających mistrzostwach wojewódzkich poznaniacy nie dali rywalom szans na 1/8 w Połczynie-Zdroju. Trzy mecze po 3:0 i pewne pierwsze miejsce na koniec zawodów. Rywale mają trochę drogi do przejechania. Z województwa świętokrzyskiego zawita do Poznania Skarżyskie Towarzystwo Sportowe. Młodzicy tego klubu na turnieju w Krakowie zajęli drugie miejsce przegrywając z gospodarzami  Sparta Kraków. Kolejni rywale to dwa zespoły z Podkarpacia. AKS Rzeszów był gospodarzem „ósemek” i właściwie bez żadnego problemu ograli swoich przeciwników. Zaplecze plusligowej drużyny zapewne zna doskonale czwarty zespół, który weźmie udział w poznańskim turnieju. Karpaty MOSiR Krosno awansowali do ćwierćfinału z drugiego miejsca przegrywając tylko z Wybickiem Kielce, ale tez wygrywając jeden mecz w tiebreaku.

IUKS Jedynka Poznań pojedzie do Wrocławia, gdzie grać będzie grupa 5. Turniej 1/8 finału podopieczni Piotra Kołodziejskiego grali na trudnym terenie Trefla Gdańsk, gdzie ulegli tylko gospodarzom, nie oddając seta pozostałym rywalom. Gospodarzem ćwierćfinału jest UKS Koral Wrocław, który na własnej hali zanotował trzy wygrane, ale dwie dopiero po tiebreakach z Lechią Tomaszów Mazowiecki i Norwidem Częstochowa. Do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie także zwycięzca warszawskiego turnieju COL-MAR NTS Trójka Nakło. Młodzicy z kujawsko-pomorskiego pokonali po 2:0 warszawskie Metro oraz KaEmKę ze Starogardu, a w tiebreaku MKS Kętrzyn. I czwartym do kompletu będzie VitaSUN MKS Będzin, który na turnieju w Łodzi przegrał w trzech setach z gospodarzami Wifamy, a po 2:0 ograł Koronę Olesno i Watahę Lubin.

PLAN ZAWODÓW:

Sobota 06.04.2024

10.00 UKS Koral Wrocław – MKS Będzin

Ceremonia otwarcia zawodów po zakończeniu pierwszego spotkania

Ok. 13.00 IUKS Jedynka Poznań – NTS Trójka Nakło (45 min. po ceremonii otwarcia)

17.00 MKS Będzin – NTS Trójka Nakło

Ok. 19:00 UKS Koral Wrocław – IUKS Jedynka Poznań (ok. 45 min. po zakończeniu meczu)

Niedziela 07.04.2024

11.00 IUKS Jedynka Poznań – MKS Będzin

Ok. 13.00 NTS Trójka Nakło – UKS Koral Wrocław (ok. 45 min. po zakończeniu meczu)

Transmisja na Klub Kibica UKS Koral Wrocław

Do Jastrzębia gdzie grać będzie grupa 1. pojedzie KPS Progress Września. Młodzicy pod batutą Tomasza Koteckiego w Gorzowie wygrali co prawda jeden mecz, ale forma idzie w górę. Zespół wzmocniony kontuzjowanymi zawodnikami może pokazać jeszcze lepszą siatkówkę. Gospodarze z AT Jastrzębskiego Węgla w 1/8 finału zanotowali trzy zwycięstwa bez straty seta. Bez straty seta turniej wygrał także Aluron CMC Wybicki Kielce, a rywale w żadnym secie nie ugrali więcej niż 14 punktów. Z drugiego miejsca do ćwierćfinału dostał się Olimp Ostrołęka, który w Bydgoszczy przegrał z gospodarzami Chemika, ale wygrana z BAS Białystok i potem w tiebreaku z Absolwentem Olsztyn dała awans do kolejnego etapu.

10:00 Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel – UKS Olimp Ostrołęka

11:45 KPS Progress Września – Aluron CMC Wybicki Kielce

17:00 UKS Olimp Ostrołęka – Aluron CMC Wybicki Kielce

18:45 Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel – KPS Progress Września

10:00 KPS Progress Września – UKS Olimp Ostrołęka

12:00 Aluron CMC Wybicki Kielce – Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel

Gospodarzem turnieju młodziczek miał być KS Volley Poznań. Klub jednak zrezygnował z organizacji i ćwierćfinał grupy 8. odbędzie się  w Policach. Poznanianki wygrały turniej w Sulęcinie, gdzie gospodarzem był UKS Agroma Słońsk. Trzy mecze wygrane bez straty seta i pewny awans do ćwierćfinału. Gospodarz UKS SMS Barnim Police organizował także turniej 1/8 finału, w którym niestety odpadł nasz wielkopolski SPS BoxPro Volley Piła. Policzanki wygrały wszystkie swoje mecze oddając w całym turnieju tylko jednego seta właśnie pilankom. Kolejny rywal KS BAS Białystok był gospodarzem 1/8 finału. Dziewczyny rozegrały trzy tiebreaki, wygrały jeden mecz i rzutem na taśmę awansowały z drugiego miejsca. Czwarta drużyna turnieju – TPS Lublin do kolejnego etapu awansował z drugiego miejsca przegrywając z krakowską Spartą, a oddając jednego seta w wygranych dwóch meczach.

UKS Szamotulanin Szamotuły trafił do grupy 2 i zawody zagra w Oświęcimiu. Dziewczyny do ćwierćfinałów awansowały z pierwszego miejsca bez straty seta. Turniej w Szamotułach udany dla szamotulskiej młodzieży, aczkolwiek sztab stwierdził, że to nie było najlepsze granie szamotulanek. Z pewnością większe wymagania postawi gospodarz UKS Setbol Oświęcim, który zdecydowanie wygrał turniej w Krośnie. Trzy łatwo wygrane mecze i awans z pierwszego miejsca. Kolejny rywal UKS Jagiellończyk Biała Podlaska do ćwiartek awansował z turnieju w Wieliczce. Dwa łatwo wygrane mecze i szybkie 0:2 z gospodyniami dały dziewczynom drugie miejsce. Z drugiego końca Polski do Małopolski przyjedzie UKS Jasieniak Gdańsk. Siatkarki z Pomorza do ćwierćfinału awansowały z turnieju w Policach wygrywając dwa mecze w tiebreakach z Volleyem Piła oraz Drzonkowem, a przegrywając 0:2 z gospodyniami.

Wicemistrzynie Wielkopolski Enea Energetyk Poznań na ćwierćfinał grupy 8 udadzą się do Świdnicy. W Stężycy podopieczne Malwiny Kucner przegrały tylko z gospodyniami, a w pozostałych meczach wygrały w dwóch setach. Z drugiego miejsca awans uzyskała UKS Jedynka Kluczbork. Przegrana z gospodyniami Śrubiarni Żywiec i dwa mecze na plus dały przepustkę do „ćwiartek”. Kolejny rywal MUKS Sparta Warszawa wygrała turniej w Nieporęcie, gdzie była gospodarzem. Trze mecze po 2:0 i pewne pierwsze miejsce w tabeli. Organizator ćwierćfinału MKS Polonia Świdnica gościł także młodziczki w turnieju 1/8 finału. Pierwsze miejsce z ubytkiem 1 seta i klub z Dolnego Śląska może się cieszyć z atutu własnej hali.

Poziom wielkopolskich zespołów jest wysoki. Jak to się przełoży na wyniki sportowe, to już inna rzecz, bo wszyscy trenerzy zgodnie twierdzą, że to są jeszcze bardzo młodzi ludzie i że forma dnia, a przede wszystkim głowa ma duże znaczenie. Ale ambicje są duże i prawie wszyscy mierzą w finał. A żeby się tam dostać, trzeba po drodze pokonać jeszcze dwie przeszkody. Pierwsza już na parę dni.