AktualnościMłodziczkaMłodzik

Finały Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików – dzień drugi.

Kiepski początek drugiego dnia półfinałów zanotowały wielkopolskie zespoły. W sesji popołudniowej było lepiej, ale tylko jeden wielkopolski zespół powalczy w sobotę o medale.

Po wczorajszej porażce z Jastrzębskim Węglem, młodzicy Enea Energetyka Poznań musieli wygrać w czwartek. Bardzo liczyliśmy na wygraną z AKS V LO Rzeszów, bo o Treflu wszyscy eksperci mówili, że to główny faworyt do złota. O pierwszym secie chcielibyśmy zapomnieć, bo nie układała się gra poznaniakom. Błędy w przyjęciu, niekończone ataki i przegrana do 15. Drugi set zaczął się od prowadzenia Energetyka 7:2, potem 8:3. W środkowej części seta rzeszowianie dogonili i wyszli na sześciopunktową przewagę. Poznaniacy gonili i doprowadzili do stanu 23:24, jednak ostatni punkt zdobyli młodzicy z Podkarpacia i wygrali 2:0. W sesji popołudniowej spotkanie z faworyzowanym Treflem, którzy pokazali niesamowitą moc szczególnie w pierwszym secie. Przegrana poznaniaków do 14 i 16 i widać było smutek na twarzy trenera. W tym sezonie o medale nie powalczymy. Rzeszowianie po wygranej z Energetykiem mieli jeszcze szansę na półfinał. Jednak przegrana z Jastrzębiem dała AKS-owi trzecie miejsce w grupie i w piątek zagrają o miejsce piąte. Jastrzębski po porażce z Jastrzębskim Węglem awans wywalczył z drugiego miejsca. W grupie B kolejne dwa zwycięstwa bez straty seta zanotował KS Metro Family Warszawa i z pierwszego miejsca awansował do półfinału. Drugi mecz w turnieju grały zespoły z Kielc i Krakowa. I ten mecz zdecydował, że jedna z drużyn po porażce w pierwszym dniu będzie musiała się pożegnać z medalami. Po bardzo zaciętym meczu lepsi gospodarze Aluronu, którzy jednak po przegranej z warszawskim Metrem w piątek powalczą o piąte miejsce. Bez zwycięstwa SMS Sparta AGH Kraków i to młodzicy z Małopolski będą rywalem poznańskiego Energetyka w meczu o siódme miejsce. A ten mecz już o 10.00 i głęboko wierzymy, że ze zwycięstwem na zakończenie turnieju nasi przedstawiciele wrócą jednak z uśmiechem do Poznania.

Wszystkie wyniki dostępne tutaj.

W Szamotułach u młodziczek szamotulanki grały w grupie B, więc mogliśmy oglądać ich występy bez kolizji z interesującymi nas meczami chłopców. Na początek wyszły zespoły z grupy A. Tutaj prym wiodą siatkarki Wieżycy Stężycy, które po dwóch kolejnych zwycięstwach bez straty seta na zakończenie rozgrywek grupowych mają mocną pierwszą pozycję. Po dwóch porażkach spotkały się ze sobą UKS Jasieniak Gdańsk i MKS Polonia Świdnica. Lepsze w tiebreaku zawodniczki z Pomorza i to one powalczą o piąte miejsce w Polsce. Z drugiego miejsca do półfinału awansował #Volley Wrocław, który odniósł jedną porażkę z siatkarkami Wieżycy Stężycy.

Czekaliśmy na mecz szamotulanek z UKS SMS Barnim Police licząc, że poprawią nam humory po występie młodzików. Po pierwszym wygranym secie w drugim porażka do… 12!!! W tiebreaku także lepsze młodziczki z zachodniopomorskiego i sytuacja zrobiła się skomplikowana. W meczu ze Śrubiarnią Żywiec drugie zwycięstwo zanotowały młodziczki z Tomaszowa Mazowieckiego. Aby awansować do półfinału szamotulanki musiały pokonać Dargfilki w dwóch setach. W pierwszym secie wszystko szło zgodnie z planem, przez całą partię kilkupunktowa przewaga gospodyń, ale zrobiło nam się gorąco, gdy mistrzynie łódzkiego zbliżyły się na 1 punkt. Bardzo dobre zagrywki Zuzanny Abrahamczyk zakończyły seta pierwszego. W kolejnej odsłonie wróciły koszmary drugich setów. Rywalki prowadziły 5:0, potem 6:2, a szamotulanki rozpoczęły pogoń. Udało się wyrównać przy stanie po 13. I wówczas rozpoczął się odjazd podopiecznych Patrycji Grocholewskiej. Znowu przy zagrywce Zuzanny Abrahamczyk dziewczyny odjechały na kilka punktów, a seta i mecz zakończyła Kaja Chudzińska. Cały zespól Szamotulanina zagrał świetne zawody. Bardzo dobrze – jak zwykle Paulina Jucha, która nie tylko świetnie rozgrywała, ale także zdobywała punkty inteligentnymi kiwkami. Niesamowicie broniła Amelia Rolla, bardzo dobre bloki środkowych i niesamowite ataki odpowiedzialnych za kończenie akcji. Brawo, brawo brawo! W drugim meczu młodziczki UKS SMS Barnim Police pokonały TS Stal Śrubiarnia/SMS Żywiec i tym zwycięstwem zapewniły sobie także awans do półfinału. Bardzo wyrównana była grupa B, wystarczy wspomnieć, że aż trzy zespoły miały taki sam bilans punktowy, a dwa pierwsze miejsca także taki sam stosunek setów. Policzanki wychodzą z pierwszego miejsca lepszym ratio małych punktów. W piątkowe popołudnie nasze dziewczyny zmierzą się z Wieżycą Stężycą i jesteśmy przekonani, że rozpędzonych szamotulanek nikt nie zatrzyma!

Wyniki i tabele dostępne tutaj.