Finały w LALS.
Dobiegł końca kolejny sezon w największej amatorskiej lidze siatkówki w Polsce, czyli Lubońskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki. W miniony weekend odbyły się finały i poznaliśmy mistrzów w poszczególnych kategoriach.
To było prawdziwe siatkarskie święto, na boisku i na trybunach! Zawodnicy korzystali z atrakcji przygotowanych przez partnerów i sponsorów – konsultacji fizjo z Przystań Med. i rehab.poznan, badań Smarter Diagnostics, food trucka iOtv, puszek od Red Bulla i pizzy od Na Łazarskim Cieście. W niedzielnych rozgrywkach pomagali kandydaci na sędziów, którzy szkolili się na liniach.
Co się działo w sobotę? W I lidze open raczej bez niespodzianek. AZS Malina pokonuje M.A.S. Poznań 3:1, w takim samym stosunku setów Stilon Gołuski radzi sobie z Watahą Huraganów, która już wtedy wiedziała, że nie obroni tytułu mistrzowskiego. W II lidze open dla wielu także bez niespodzianek. Hiszpańska Inkwizycja pokonuje 3:1 RSM Volleyball a Realty Solutions Panthers Volley Poznań po tie-breaku MTS Poznań. W III lidze open grupa F udowodniła, że jest odrobinę mocniejsza. Sąsiedzi R. Power po pięciu setach pokonali Gladiatorzy Bud-Went a Magicy z Okolicy 3:1 iHelpYou Poznań. Jedyny mecz tego dnia o medale wygrywają Gladiatorzy Bud-Went 3:2 z iHelpYou Poznań i zdobywają brąz a iHYP tak jak przed rokiem tuż za podium. W I lidze kobiet niespodzianka to 3:1 Niech Żyje Ball z Rozważne i Młode. Na Zadyszce meldują się w finale po 3:1 z ZND Hybrydy. W II lidze kobiet dla wielu dwie niespodzianki. Chill Out 3:1 z Girls Power i B.O. Volleyball Team także 3:1 z Niezgodnymi. Co ciekawe żaden z 11 meczy nie zakończył się w trzech setach. Tego dnia miała także miejsce dekoracja medalistów w lidze mikstów – złoto dla Kiwacze, srebro dla Projekt Orzeł Mikst i brąz dla Cyrk Zalewski.
Co się działo w niedzielę? AZS Malina zdobywa mistrzostwo I ligi open po 3:1 ze Stilon Gołuski, którzy otrzymują srebro (brawa dla beniaminka). Na najniższym stopniu podium Wataha Huraganów, która po 3:0 z M.A.S. Poznań zdobywa brąz. W finale II ligi open pierwszej porażki w sezonie doświadcza Hiszpańska Inkwizycja i po 0:3 to Realty Solutions Panthers Volley Poznań zdobywają mistrzostwo II ligi. RSM Volleyball pokonuje 3:0 MTS Poznań i zdobywa brąz a także możliwość zagrania w barażu o awans do I ligi. Air Force wygrywa 3:0 z RSM Volleyball i to oni pozostają w I lidze. Z kolei w barażu o II ligę Eskadra pokonuje 3:0 Gladiatorów Bud-Went i utrzymują się na tym poziomie. W finale III ligi open Sąsiedzi R. Power okazują się lepsi (choć przegrywali już 0:2) od Magików z Okolicy po tie-breaku i zawieszają na szyjach złoto, a przeciwnikom przypada srebro. W I lidze kobiet Na Zadyszce bronią tytuł po 3:2 z Niech Żyje Ball, które zdobywają srebro. Walka o brąz z niespodzianką, to ZND Hybrydy po 3:1 wieszają krążki na szyjach a Rozważne i Młode tym razem bez medalu. W II lidze kobiet mistrzostwo dla Chill Out, które 3:0 pokonują B.O. Volleyball Team, do których trafia srebro. Girls Power wygrywają 3:0 z Niezgodnymi i zdobywają brąz oraz możliwość gry w barażu o I ligę. Tam czekają już Odlotowe Agentki, które pokonują GP 3:0 i pozostają w I lidze. Czyli trzy baraże wygrane przez drużyny z wyższych lig.
Piotr Osiadły
Fot: Antoni Bresch

