AktualnościMini Siatkówka

Małgorzata Glinka charytatywnie dzięki Volley Poznań.

28 drużyn z całej Polski wystąpiło w charytatywnym turnieju mini siatkówki o Puchar Burmistrza Puszczykowa zorganizowanym przez Volley Poznań. Wśród zaproszonych gości była również Małgorzata Glinka, która wystąpiła w meczu gwiazd.

Nadrzędną sprawą była pomoc dla nauczycielki Wychowania Fizycznego Danuty Majcher, która choruje na spondyloartropatię. To dla niej Volley Poznań zorganizował turniej o Puchar Burmistrza Puszczykowa. Jeśli mówimy o aspekcie sportowym to pojawiło się na nim 28 zespołów z całej Polski, które zagrały w mini siatkówkę w kategorii “trójek”. Najlepsze w Puszczykowie okazały się siatkarki Dwójki Zawiercie. Drugie miejsce dla Watahy Lubin, a podium uzupełniły gospodynie – KS Volley Poznań.

Chyba jednak ważniejsze na tym turnieju to akcje charytatywne dla chorej nauczycielki. Liczne licytacje oraz mecz gwiazd, w którym wystąpili m.in. Małgorzata Glinka, Błażej Telichowski, Marcin Dorna i Tomasz Białkowski. A wszystko w rytm muzyki, którą serwowali na żywo Kalwi&Remi.

Organizujemy dla Danusi turniej łącząc aspekt sportowy z pomaganiem. Z jednej strony mamy rywalizację dzieci w Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki, przez który promujemy sport, z drugiej – Mecz Gwiazd i licytacje, które mają pomóc w zbiórce pieniędzy na leczenie. Zaprosiliśmy, po pierwsze bardzo dużo zespołów z całej Polski, po drugie znane osobistości z Małgosią Glinką na czele” – powiedział Paweł Kwaśny z Volley Poznań.

“Lubię pomogać. Nie ma tutaj znaczenia, czy jesteś popularny, czy nie. Pokazujemy dzieciom, że warto być dobrym i że można to robić przez sport, który łączy nas wszystkich. Podczas turnieju w Wałczu, władze Volley Poznań zaprosiły mnie do udziału i do pomocy. Zgodziłam się bez wahania” – dodała Małgorzata Glinka.

To czego dokonali organizatorzy przeszło najśmielsze oczekiwania Danusi. Na siatkarskim boisku pojawiła się nie tylko Małgorzata Glinka, ale także m.in.: Błażej Telichowski (były piłkarz Lecha Poznań), Marcin Dorna (dyrektor sportowy PZPN), muzyk Doniu, czy Tomasz Białkowski (kierowca Kamena Rally Team). Na licytacji można było kupić takie “skarby”, jak: koszulki z podpisem Małgosi Glinki, Wilfredo Leona, Łukasza Kubota, Artura Boruca i Kamila Glika, czapkę Adriana Meronka, zwiedzanie 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach połączone z możliwością obejrzenia startu F16 z wieży kontroli lotów, czy gadżety od kierowcy Tomasza Białkowskiego. 
“Nie potrafię wyrazić słowami tego, czego dzisiaj tu doświadczyłam. Wiem jedno. Mam wokół siebie wspaniałych ludzi, na których mogę liczyć. Wiedziałam o tej imprezie, ale moje oczekiwania i wrażenia nie odzwierciedlają tego, co się tutaj wydarzyło. Miłość do sportu i do ludzi to jest coś najpiękniejszego. Bardzo wszystkim dziękuję” – mówiła wzruszona Danuta Majcher. (źródło: sportowy-poznan.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *