AktualnościMini Siatkówka

Minisiatkówka Single i Trójki

Kolejne rozstrzygnięcia w minisiaktówce za nami. W miniony weekend emocjonowaliśmy się finałami wojewódzkimi w singlach chłopców oraz „trójkach” w obu kategoriach.

O singielkach pisaliśmy tutaj. W tym roku z okazji 30-lecia Kinderków z każdej kategorii awansują trzy zespoły, w poprzednich latach każde województwo było reprezentowane przez dwie drużyny.

Finał Wielkopolski Singli odbył się w Lesznie. Zagrało tam 22 chłopców, a z biletem do Katowic wyjechały trzy zespoły. Pierwsze miejsce dla Patryka Łukomskiego z  IUKS Jedynki Poznań, drugie i trzecie dla gospodarzy z Leszna: Stanisława Marczewskiego i Adama Wierzbickiego.

Fot. Facebook UKS 9 Leszno

W finałach „trójek”  dziewcząt i chłopców wzięło udział po 12 zespołów. Dziewczynki grały w Gostyniu. Tytuł sprzed roku obroniły gospodynie UKS Kaniasiatki. Na drugim stopniu podium stanęły siatkarki KS Volley Poznań, a z brązowym medalem zawody ukończyły dziewczynki z Energetyka Poznań.

Fot. Facebook UKS Kaniasiatka Gostyń

Gospodarzem finału wojewódzkiego męskich „trójek” był UKS Piast Krotoszyn. Pierwsze miejsce zdobyli gospodarze, którzy obronili tytuł z ubiegłego roku, na drugim uplasowali się podopieczni Jakuba Wądołowskiego z Energetyka Poznań, a z brązowymi medalami na szyi wyjechali chłopcy UKS 9 Leszno.

Fot. Facebook UKS Piast Krotoszyn

Jak można się teleportować z Olsztyna do Krotoszyna? Trener Kuba jeszcze w sobotę był ze swoimi młodzikami na półfinale młodzika w Olsztynie, a w niedzielę z „trójkami” w Krotoszynie. Zaniepokoił nas brak trenera podczas oglądania niedzielnej transmisji i nie omieszkaliśmy dopytać jak to się stało. I trener Kuba powiedział: „Byłem pewien chłopaków po wczoraj. Wiedziałem że sobie poradzą. Poczułem, że naprawdę staliśmy się zespołem, który poradzi sobie ze wszystkim, zespołem przez duże Z.”

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie energetyk-troji-dobre-1024x1002.jpg

Bardzo dziękujemy UKS 9 Leszno za informacje, zdjęcia. To od włodarzy tego klubu czerpiemy większość informacji o minisiatkówce, za co baaaardzo dziękujemy!!!

Już za tydzień kolejne rozgrywki w minisiatkówce. Do wyłonienia finalistów Kinder Joy of Moving pozostały „dwójki” i „czwórki”. Ale najpierw przed czwórkami półfinały, a dwójeczki zagrają finał o mistrzostwo Wielkopolski 11 i 12 maja.