AktualnościZarząd WZPS

Organizatorzy finałów wojewódzkich niekompletni. Droga do finału MP.

Na ostatnim posiedzeniu Zarządu Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej obradowano w sprawie przyznania organizacji finałów wojewódzkich w kategoriach juniorek, juniorów, kadetek i kadetów. Trzy finały zostały już zatwierdzone, czwarty można ująć – zaocznie.

Pewniacy do organizacji są w dwóch pierwszych kategoriach oraz kadeci. Waży się los finału kadetek.
Zarówno juniorzy i juniorki o medale grać będą w Szamotułach. Po zagubieniu zgłoszenia do organizacji finałów sprzed roku, tym razem oferta na organizację tych turniejów trafiła już na posiedzenie Zarządu i została zatwierdzona pozytywnie. Wedle planów organizatorów, obydwa finały odbędą się w jednej hali, co oznacza, że w Szamotułach od 4 do 6 lutego odbędzie się tam prawdziwy festiwal siatkówki. Mecze mają się odbywać co 2,5 godziny – pierwsze każdego dnia mają wystartować o godzinie 10, ostatni mecz dnia o godzinie 17.30. Oczywiście te godziny mogą się jeszcze delikatnie zmienić w zależności od długości trwania meczów. Być może pojedynki niedzielne będą przyspieszone, aby po zakończeniu ostatniego i ceremonii zakończenia, zespoły wróciły o cywilizowanej porze do swoich miejscowości.

Pewnym jest również, że finał wojewódzki kadetów odbędzie się w Pile. Organizatorem będzie Joker, który po oddaniu nowej hali sportowej buduje tam jeszcze silniejszą markę. Tutaj co do godzin, nie mamy jeszcze konkretnych informacji, ale jak tylko się pojawią, będziemy informować.

Nie ma za to oficjalnego organizatora finału kadetek. Głównym powodem jest to, że do związku nie wpłynęła żadna oferta na organizację tego turnieju. Według naszych nieoficjalnych informacji, zarząd na ten moment chciałby, aby ten finał odbył się w Turku, gdyż Piątka ma już pewny udział. Dopinane są ostatnie szczegóły i jeśli tylko uda się spiąć budżet, najlepsze kadetki zobaczymy właśnie w tym mieście.

A oprócz medali Mistrzostw Wielkopolski, o co jeszcze walczą finaliści? Oczywiście o przepustkę do rozgrywek centralnych. Z urzędu, każde województwo ma zapewnione 3 miejsca. Im wyższa lokata, tym lepsze rozstawienie w losowaniu i możliwość organizacji ćwierćfinału MP u siebie.
Ubiegłoroczny sukces naszych juniorek, gdzie przypomnijmy Mistrzem Polski został Enea Energetyk Poznań, a wicemistrzem MKS Kalisz spowodował, że Wielkopolska o kilka długości w rankingu PZPS wyprzedza inne województwa. Oznacza to, że wszystkie zespoły, które zagrają w finale juniorek automatycznie zapewniają sobie start na szczeblu centralnym.

źródło: Wiara Energetyka

Także wysoko, bo na szóstym miejscu w Polsce, znajdujemy się w kategorii Juniorów. Tutaj mamy 3 miejsca, które będą nas reprezentować w Polsce, jednak Mistrz Wielkopolski zyska przywilej organizacji ćwierćfinału MP u siebie.

źródło: Wiara Energetyka

W kategorii kadeta (junior młodszy) Wielkopolska jest na czwartym miejscu, co oznacza, że Wielkopolsce przysługują podobnie jak w przypadku juniorów – 3 miejsca.

źródło: Wiara Energetyka

Trzecie miejsce w Polsce, cztery zespoły na szczeblu i ćwierćfinał u siebie dla Mistrza Wielkopolski w kategorii kadetek (juniorka młodsza).

źródło: Wiara Energetyka

I najważniejsze, jak zaplanować sobie wiosnę? Kibice swoich zespołów już teraz powinni sobie zarezerwować poszczególne terminy, jeśli chcą być ze swoimi zespołami w drodze do finałów Mistrzostw Polski. Poniżej pełny terminarz rozgrywek centralnych od ćwierćfinałów do wielkiego finału.

2 komentarze do “Organizatorzy finałów wojewódzkich niekompletni. Droga do finału MP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *