AktualnościJunior Młodszy

Przed finałem kadetów – prezentacja zespołów.

W Pile podczas finału wojewódzkiego kadetów szykuje się naprawdę fajne granie. Mimo dwóch zespołów gospodarzy LOMS Joker Piła – Powiat Pilski, to jednak wydaje się, że to przyjezdni z Jedynki Poznań i Energetyka Poznań powalczą o złoto. Przynajmniej tak się może wydawać patrząc na dotychczasowe wyniki.

Mistrzostwa sprzed roku bronić będzie Energetyk. Wygrał finał tracąc w nim tylko dwa sety, a sezon zakończył na szóstym miejscu w Polsce. Warto jednak mieć na uwadze, że należy również zajrzeć na ubiegłoroczny finał młodzików, bo przecież spora część z tej kategorii trafia właśnie do kadetów. A w młodzikach bezkonkurencyjna w ubiegłym sezonie była Jedynka Poznań. Najpierw zdominowała finał wojewódzki, a sezon zakończyła na wysokim – piątym miejscu w Polsce. Przyglądając się także tegorocznym wynikom wszystko wskazuje, że te dwa zespoły powalczą o triumf. Warto dodać, że oprócz medali zwycięzca będzie organizatorem turnieju ćwierćfinałów MP.

Enea Energetyk Poznań już w tym roku pokazał klasę, zdobywając jako drugi zespół wicemistrzostwo Wielkopolski Juniorów. Wprawdzie w kadrze znajdowali się siatkarze z wieku juniora, ale jednak większość stanowili tegoroczni kadeci, którzy finałem w Poznaniu zrobili sobie znakomite przygotowanie do finału kadetów.
W pierwszej rundzie ekipa trenera Szymona Kurowskiego gładko pokonała Jokera II i Jantara Kalisz. W drugim etapie dalej nie miała ochoty się zatrzymywać i w silniejszej grupie na dziesięć meczów przegrała tylko jeden raz z Jokerem III. Stosunek setów po tej rundzie to 27:5. Pewne pierwsze miejsce w grupie i awans do finału wojewódzkiego.

Jedynka Poznań, a już szczególnie trenerzy Marcin Stachowski i Piotr Kołodziejski to chyba najbardziej ambitna i nieprzewidywalna drużyna. Śmiało od pierwszych meczów w sezonie jasno stawiają sobie cele, w takim jest mistrzostwo w kadecie. W tamtym roku z kompletem zwycięstw w turnieju finałowym i tytuł piątej drużyny w Polsce.
Tegoroczne zmagania Jedynka zaczęła od turnieju rozstawieniowego, gdzie w pierwszym meczu pokonała 3:0 Volley Turek, a w meczu o pierwsze miejsce ograła 3:1 Jokera III. Z pierwszego miejsca awans do grupy silniejszej. Tam w dziesięciu meczach silniejszy był tylko Enea Energetyk Poznań. Wszystkich pozostałych rywali Jedynka odprawiła i z drugiego miejsca awansowała do finału wojewódzkiego. W kadrze znajduje się wielokrotny młodzieżowy reprezentant Polski oraz zawodnik, który reprezentował swój kraj w barwach kadry Ukrainy.

LOMS JOKER Piła – Powiat Pilski 1 to bez wątpienia najmłodsza drużyna, która zagra w finale wojewódzkim, ale też zespół, który miał najdłuższą drogę do zameldowania się w finale. Kadra składa się w większości z młodzików, którzy będą “zasileni” dwoma zawodnikami w wieku kadeta. Drużyna trenera Jacka Wysockiego zaczęła od turnieju rozstawionego, gdzie najpierw pokonała SPS Słupcę 3:0, a w meczu o pierwsze miejsce ograła MKS Jarocin. Z pierwszego miejsca awans do silniejszej grupy. Ten etap można potraktować jako solidną szkołę. W dziesięciu meczach Joker wygrał tylko jedno spotkanie z kolegami z Jokera II. Ostatnie miejsce w tabeli grupy silniejszej nie zamykało jednak drogi do finału, jednak wymusiło do niego dłuższą drogę. Pierwszym przystankiem był baraż o półfinał, w którym Joker mierzył się z Szamotulaninem i MKS-em Jarocin. Nie był faworytem, bo MKS skończył ligę wyżej od pilan w tej samej grupie, a Szamotulanin wygrał rozgrywki grupy słabszej po turniejach rozstawieniowych. Turniej grano systemem trzech setów i Joker oba swoje spotkania wygrał po 2:1. Półfinał oznaczał bratobójczy pojedynek z Jokerem II. W tabeli ligę wyżej zakończył zespół z rozszerzeniem “II”, ale jedyną wygraną nasi bohaterowie zanotowali właśnie z nimi.
Pierwszy mecz zakończył się wygraną “pierwszego” 3:1. W rewanżu lepszy był “drugi” 3:0, ale ten wynik oznaczał złoty set. Ten zakończył się wynikiem 15:10 i LOMS Joker Piła Powiat Pilski I zameldował się w turnieju finałowym.

Gospodarze turnieju – LOMS Joker Piła Powiat Pilski III to chyba największa niewiadoma finału. Z jednej strony trzeba mieć na uwadze, że Joker to najbardziej utytułowany klub w kategoriach męskich w Wielkopolsce. Bogata tradycja, doświadczenie i przede wszystkim atut własnej hali to bez wątpienia wielkie atuty zespołu Tomasza Aszemberga. Z drugiej jednak strony dotychczasowa forma i wyniki nie spełniają ambicji klubu. W pierwszym turnieju rozstawieniowym w sezonie drugie miejsce za Jedynką Poznań. W drugim etapie silniejszej grupy na dziesięć meczów siedem wygranych, ale w tym z liderem Enea Energetykiem Poznań. Jeśli błędy z finału juniorów, gdzie Joker zajął dopiero czwarte miejsce, zostaną skorygowane, gospodarzy stać na wszystko.

Weź udział w naszej sondzie i wytypuj mistrza Wielkopolski Kadetów. Wystarczy kliknąć tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *