AktualnościMłodziczkaMłodzik

Rozgrywki młodziczek i młodzików

Młodziczki i młodzicy rozgrywają obecnie drugi etap zmagań o Mistrzostwo Wielkopolski. Po pierwszej części rozgrywek zostały utworzone nowe grupy, z których po 2 najlepsze zespoły będą w kolejnym rundzie rywalizować o miejsca 1-8.

W kategorii młodziczek mamy obecnie osiem grup: 9-12 walczące o miejsca 1-16 i 13-16 walczące o miejsca 17-29.

Pierwsze turnieje rozegrały dziewczęta z grup 9-11.

W grupie 9 na pierwszym miejscu są dziewczyny Enea Energetyk Poznań. W ubiegłą sobotę wygrały swoje mecze bez straty seta. Tuż za nimi zespół z Kościana, który traci 1 punkt do poznanianek, po 2 zwycięstwach i jednej porażce właśnie z Energetykiem. Na trzecim miejscu z jednym zwycięstwem zespół Energa MKS 18 Kalisz, a na czwartym młody zespół KS ASBL Piła. W najbliższą sobotę odbędą się turnieje w Kościanie, które ostatecznie wyłonią 2 drużyny, które powalczą o miejsca 1-8.

W grupie 10 na prowadzeniu UKS Szamotulanin Szamotuły z kompletem zwycięstw. Tuż za nimi silny zespół SPS Volley Piła. Miejsce trzecie zajmuje obecnie SPS Sparta Złotów z jednym zwycięstwem nad młodziczkami UKS ZSMS Poznań, które postawiły trudne warunki złotowiankom, szczególnie w drugim secie. Kolejne mecze w tej grupie 19 grudnia w Złotowie.

W grupie 11 liderem jest zespół ze Śmigla, który nie oddał nawet seta swoim rywalkom. Kolejne miejsce zajmuje UKS Hetman Sobieski Poznań, który ma na koncie 2 wygrane mecze. Trzecie miejsce to UKS Lider Rokietnica, który przegrał w tie-breaku z poznaniankami i zwyciężył w 2 setach z SKS Murowana Goślina. Dziewczęta z Murowanej Gośliny na razie bez zwycięstwa, ale potencjał widać, gdyż w drugich setach przegrywały minimalnie. W tej grupie teraz przerwa i rozstrzygające turnieje w przyszłą sobotę w Rokietnicy.

Grupa 12 rozpocznie swoje rozgrywki w najbliższą sobotę w hali w Lesznie. Walczyć ze sobą będą zespoły: UKS 9 Leszno, Energa MKS SMS Kalisz, UKS PIĄTKA Turek, PKS PIAST Poniec.

W sobotę 12.12 drugi etap rozgrywek zainaugurują grupy 13-16.

Drugi etap rozgrywek powinien się zakończyć 9 stycznia, kiedy to wszystkie zespoły teoretycznie rozegrają swoje mecze.

Do walki o miejsca 1-8 przystąpią po 2 najlepsze zespoły z grup 9-12.

Młodzików jest zdecydowanie mniej. Do rozgrywek przystąpiło 16 zespołów i po pierwszym etapie wszystkie walczą o miejsca 1-15, gdyż z dalszych rozgrywek wycofał się zespół MUKS Grom Kalisz. Po pierwszym etapie zespoły podzielone zostały na grupy 5-8.

Do tej pory zostały rozegrane turnieje w dwóch grupach.

W grupie 7 zespoły mierzyły się na boisku MUKS Jantar Kalisz. Gospodarze wygrali z zespołem KS Volley Turek i ulegli młodzikom  Enea Energetyk Poznań. Poznaniacy wygrali także swój drugi mecz z KS Volley Turek i zajmują pierwsze miejsce w tej 3-zespołowej grupie. Kolejny turniej już jutro w hali Energetyka w Poznaniu.

Grupa 6 grała swoje mecze nietypowo, bo w środę, na boisku UKS SMS Joker Piła. Pilanie nie okazali się gościnni. Wygrali wszystkie 3 mecze bez straty seta i zajmują 1 miejsce w swojej grupie. Dwa zwycięstwa odniósł wracający do rozgrywek po przerwie związanej z pandemią zespół PKS Piast Poniec. Zwycięstwa w tie-breaku nad UKS 9 Leszno i w 2 setach nad MKS Kangur Nowy Tomyśl dają chłopakom z Ponieca pozycję wicelidera. Trzecie miejsce z 1 zwycięstwem zajmuje zespół z Leszna, a na razie bez zwycięstwa pozostają młodzicy z Nowego Tomyśla. Młodzież tej grupy kolejne turnieje rozegra dopiero w styczniu.

Grupy 5 i 8 ten etap rozgrywek rozpoczną w najbliższą sobotę.