Aktualności

Super Puchar dla DevelopResu Rzeszów.

DevelopRes obronił Super Puchar Polski. My oprócz obejrzenia fajnego meczu, skupiliśmy się na wątkach wielkopolskich. Rozmawialiśmy z Marleną Kowalewską i Julią Bińczycką (kiedyś Energetyk) czy Martyną Czyrniańską (kiedyś MKS Kalisz). A i Jacek Kasprzyk podrzucił sporo wątków z Wielkopolski m.in. wspominając twórcę Wielkopolskiej Siatkówki -Damiana Gapińskiego.

Większość ekspertów typowała zwycięstwo policzanek, często stawiając na wygraną w tie-breaku. I mecz właściwie w pierwszych dwóch setach zmierzał do zwycięstwa Mistrzyń Polski. Pomimo prowadzenia rzeszowianek w końcówkach, podopieczne Marka Mierzwińskiego doganiały wynik i w kluczowych momentach zachowywały więcej zimnej krwi i wygrywały sety. Przy prowadzeniu 2:0 coś w grze zawodniczek z Pomorza się zacięło. Rzeszowianki świetnie broniły i kończyły swoje akcje. Doprowadziły do wyrównania w setach, a w tie-brekau walka była punkt za punkt. Świetna gra w obronie zawodniczek z Podkarpacia, kończone kontry i błędy siatkarek Chemika ponownie dały puchar zawodniczkom DevelopResu Rzeszów.

A teraz to co najważniejsze, czyli nagrane przez nas rozmowy:

  • Marlena Kowalewska m.in. o tym jak przebiega jej rehabilitacja i kiedy będzie mogła wrócić do gry
  • Julia Bińczycka m.in. też (niestety) o zmaganiach z kontuzją pod koniec ubiegłego sezonu
  • Martyna Czyrniańska m.in. (a jakże) o kontuzji, która przeszkodziła jej w uczestnictwie w Mistrzostwach Świata, ale co najważniejsze wspominki z jej gry w Kaliszu i gdy poruszyliśmy ten temat zobaczycie szeroki uśmiech na jej twarzy
  • Jacek Kasprzyk m.in. o silnym województwie Wielkopolskim w rozgrywkach młodzieżowych, Damianie Gapińskim – twórcy Wielkopolskiej Siatkówki i przede wszystkim fantastycznym działaczu siatkarskim i przede wszystkim jako szef siatkówki plażowej w Polsce o plażówce.

Naprawdę warto posłuchać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *