Aktualności

Polki bez medalu na Mistrzostwach Europy.

Nie udało się zdobyć medalu na Mistrzostwach Europy U-20. Podobnie jak reprezentacje U-18 i U-22 dziewczyny przyjadą bez krążka za to z punktami za czwarte miejsce.

Mistrzostwa Europy zaczęły się dla Polek bardzo dobrze. Fazę grupowa grały w irlandzkim Dublinie i do czwórki awansowały notując jedną porażkę z Włoszkami. Hala w Sofii nie była już sprzymierzeńcem biało-czerwonych. Najpierw porażka z Turczynkami, które były jednak przed turniejem faworytkami, bo typowane były na złoto. Fakt, że polskie siatkarki urwały seta mógł napawać optymizmem przed meczem o brąz. W małym finale Polki mierzyły się z Belgijkami, które także w stosunku 1:3 przegrały półfinał z Włoszkami. Polski prowadziły w meczu z siatkarkami z Beneluksu już 2:1 w setach i kiedy wydawało się, że wystarczy dopiąć ten mecz, to jednak Belgijki za sprawą świetnej zagrywki i skutecznych bloków wygrały partię czwartą doprowadzając do tie-breaka. Dobrą passę podtrzymały także w decydującym secie wygrywając do 10 i tym samym pozbawiając Polki medalu.

Złoty medal dla Turczynek, które potrzebowały pięciu setów aby wygrać z Włoszkami.

W Młodzieżowych Mistrzostwach Europy Polki zajmowały czwarte miejsca we wszystkich kategoriach – najpierw U-18, następnie U-22 i ostatnio U-20. Widać, że mamy stabilne zespoły, które w każdej z kategorii meldują się w półfinałach. W reprezentacji Włoch im starsze tym lepsze na tle europejskich rywalek – w kadetkach brąz, w kategorii U-20 srebro, ale już w U-22 złoto. U Turczynek w kratkę, bo królowały one w ostatnim turnieju U-20, w kategorii U-22 zajęły trzecie miejsce, ale już w kadetkach były dopiero 9. Dobrze wyglądają także Belgijki, które dwukrotnie w tym sezonie zameldowały się w półfinałach zdobywając ostatnio brąz a w kadetkach srebro.

Teraz czekamy na chłopaków, którzy Mistrzostwa Europy U-20 rozpoczną się 26 sierpnia.