AktualnościMłodziczkaMłodzik

1/8 finału Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików.

Już w najbliższy weekend rozegrane zostaną turnieje 1/8 finału Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików. Wielkopolskę reprezentować będzie 7 klubów, a gospodarzami będą UKS Szamotulanin Szamotuły oraz JET Service Joker Piła – Powiat Pilski. Pozostałe zespoły rozjadą się na Pomorze, Pomorze Zachodnie oraz w lubuskie.

Zacznijmy od młodziczek. Mistrz Wielkopolski UKS Szamotulanin Szamotuły będzie gospodarzem grupy 3. W hali Szamotulanka zagrają wicemistrz lubuskiego UKS SG Kożuchów, trzeci zespół zachodniopomorskiego UKS Pomorzanie-Pogodno Szczecin oraz czwarta drużyna z pomorskiego Stowarzyszenie Nasza Gedania Port Service Gdańsk. Swoją drogą ciekawi jesteśmy jakie barwy założy trener Jakub Nowak, który na co dzień jest w sztabie Szamotulanina, ale pierwsze szlify stawiał w Szczecinie, a podczas finału MP Młodziczek w Szamotułach dwa lata temu, zmienił barwy klubowe i pomagał szczecińskiej drużynie. Wszystkie mecze będziecie mogli zobaczyć na naszym kanale YouTube, a plan transmisji dostępny TUTAJ.


Wicemistrz naszego województwa Enea Energetyk Poznań pojedzie do Stężycy i rozegra turniej grupy 2. Chyba klub powinien dostać zniżkę na przejazdy za częste kursy do tej miejscowości. Mistrz Pomorza GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca będzie gościła także brązowe medalistki lubuskiego KS Atak Gorzów Wielkopolski oraz zdobywców czwartego miejsca w zachodniopomorskim MKS Mieszko Połczyn Zdrój.
Brązowe medalistki SPS BoxPro Volley Piła awans do ćwierćfinału będzie chciał uzyskać w Policach, gdzie grać będzie grupa 1. Miejscowy UKS Barnim SMS Police jako mistrz zachodniopomorskiego oprócz pilanek będzie podejmować wicemistrza Pomorza UKS Jasieniak Gdańsk oraz zdobywcę czwartego miejsca lubuskiego UKS Świt Drzonków.
Debiutant w rozgrywkach szczeblowych KS Volley Poznań pojedzie do Sulęcina, gdzie gospodarzem grupy 4 będzie mistrz lubuskiego UKS Agroma Słońsk. Oprócz siatkarek z tej małej miejscowości położonej 12 km od granicy w turnieju zagrają także srebrne medalistki zachodniopomorskiego MKS Gryf Szczecinek oraz zdobywczynie trzeciego miejsca na Pomorzu UKS Gdyńska Akademia Siatkówki. Polecamy wycieczki, bo aż 80% gminy Słońsk jest objęta różnymi formami ochrony przyrody.
Będziemy baaaaardzo zaskoczeni, jeśli któraś z drużyn nie awansuje do ćwierćfinałów. W Wielkopolsce do rozgrywek zgłosiło się 30 zespołów, tyle samo w pomorskim, gdzie również sklasyfikowano 30 zespołów, w zachodniopomorskim wystąpiło 15 drużyn, a w lubuskim tylko 7. Szczególnie będziemy spoglądać na Volley Poznań, który w większości gra młodszymi dziewczynami i jak już wspomnieliśmy debiutuje na szczeblu centralnym w tej kategorii. Wcześniej z powodzeniem rywalizował w mini siatkówce.
Wszystkie wyniki i tabele rozgrywek centralnych młodziczek z udziałem naszych zespołów znajdziecie TUTAJ.

Gospodarzem turnieju młodzików w grupie 3 będzie JET Service Joker Piła – Powiat Pilski. W hali na ulicy Pola pojawią się także wicemistrz lubuskiego Toms MAS Astra Nowa Sól, brązowi medaliści zachodniopomorskiego Akademia Siatkówki 13/STS Kospel Koszalin oraz UKS Jasieniak Gdańsk, który zajął piąte miejsce na Pomorzu, ale awansował do dalszych gier gdyż dwa pierwsze miejsca należały do Trefla.


Srebrni medaliści z Wielkopolski IUKS Jedynka Poznań pojadą na trudny teren Trefla Gdańsk, gdzie grać będzie grupa 2. Trefl z pewnością będzie mocny, bo będzie miał chłopaków złożonych z dwóch zespołów, które zajęły dwa pierwsze miejsca w rozgrywkach na Pomorzu. Pierwszy mecz rozegrają z brązowymi medalistami lubuskiego UKS Trzyna-stka Zielona Góra, a ostatni z UKS BŁYSKAWICA BUDPRO Szczecin, który to klub zajął czwarte miejsce w rozgrywkach zachodniopomorskiego.
Grupa 1 z Enea Energetykiem będzie grać w Połczynie-Zdroju. Gospodarzem będzie mistrz Pomorza Zachodniego MKS Mieszko. Może chłopaki załapią się na lecznicze wody mineralne. Zagrają tutaj także wicemistrz pomorskiego SPS Lębork oraz UKS Set Gorzów Wielkopolski, który zajął czwarte miejsce w swoim województwie.
Jako czwarty z Wielkopolski w 1/8 finału będzie grał KPS Progress Września. Chłopacy pojadą do zwycięzcy lubuskiego KS Atak Gorzów Wielkopolski – grupa 4. Zagrają tutaj także wicemistrz zachodniopomorskiego SGS Goleniów oraz brązowi medaliści pomorskiego UKS Gdyńska Akademia Siatkówki.
I tu także mamy 99% pewności, że wszystkie cztery wielkopolskie zespoły zagrają w ćwiartkach. Ilościom zespołów młodzików przegrywamy tylko z zachodniopomorskim gdzie do rozgrywek wojewódzkich zgłosiło się 12 zespołów czyli o jeden więcej niż w Wielkopolsce. Na Pomorzu i w lubuskim sklasyfikowano po 7 zespołów.
Wszystkie wyniki i tabele rozgrywek centralnych młodzików z udziałem naszych zespołów znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *