AktualnościSiatkówka plażowa

4 dni siatkarskiego święta w Zbąszyniu.

Obłędna Plaża 2023 przeszła do historii jako największy turniej siatkówki plażowej kiedykolwiek zorganizowany w naszym kraju. W dniach 25-28 maja nad jeziorem Błędno rywalizowało finalnie 318 drużyn z Polski, Ukrainy, Libanu, Wielkiej Brytanii I Brazylii.

Kolejny rok i kolejny rekord frekwencji. 318 ekip na starcie to najwyższy wynik w historii siatkówki plażowej w Polsce.
Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszej frekwencji i lepszej pogody. Po dwóch latach walki z chłodem i wiatrem, w końcu Obłedna Plaża doczekała słońca i wspaniałych emocji w doskonałych warunkach – mówi Tomasz Szczechowicz, dyrektor turnieju.

Wszystko rozpoczęło się dzień prędzej, niż w poprzednich latach. W czwartek rywalizację otworzyły juniorki, juniorzy, kadetki i kadeci. W piątek dołączyły do rywalizacji kobiety i mężczyźni w kategorii open. Wieczór w ten dzień zwieńczyło uroczyste otwarcie połączone z zapaleniem Obłędnego Znicza oraz występem Teatru Żywiołów Versus. Zaszczytu odpalenia pochodni dostąpili MVP w kategorii juniorki i juniora – Lena Frybel i Mateusz Rudowski.

To ważny symbol. Obłędna Plaża otwiera się na młodych uczestników. W tym roku przyjechało do nas ponad 160 par młodzieżowych. To oni tworzą przyszłość beach volleya w Polsce i chcieliśmy to podkreślić. Każda ceremonia otwarcia na Obłędnej Plaży to osobna historia. Chcemy, aby stało się to tradycją, że w piątkowy wieczór przekazujemy ważny komunikat do środowiska połączony z uroczystym charakterem wydarzenia” – dodaje Marcin Szczechowicz, promotor z ramienia Proskos.

Od sobotniego poranka do rywalizacji dołączyły młodziczki, młodzicy oraz kategoria oldboy i minisiatkówka plażowa dziewcząt i chłopców. Od 20:00 kibice byli świadkami wieczornych finałów w kategorii kobiet i mężczyzn, które były bardzo zacięte i okraszone pięknymi akcjami. Frekwencja dopisywała również na trybunach. Kibice mieli okazję nie tylko dopingować ulubieńcow, ale także aktywnie brać udział w wydarzeniu odpowiadając na pytania spikerów oraz animacjach
przygotowanych przez znany w siatkarskim środowisku klub kibica Rumcajsss Team.

Podczas całego eventu działała strefa food trucków oraz strefa animacji Proskos, gdzie można było wziąć udział w zabawach i konkursach, wygrywając nagrody. O atmosferę na boiskach 6-10 dbał Red Bull, który również zapewnił oprawę DJ-ską na sobotnim beach afterparty.

W niedzielę na boisku głównym odbyło się aż 7 finałów, a przy boiskach bocznych zostały zorganizowane atrakcje z okazji dnia dziecka.

Organizatorami Obłędnej Plaży byli Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, Proskos, Gmina Zbąszyń oraz Powiatowy Klub Sportowy “MOS”.

Pełna lista wyników w poszczególnych kategoriach dostępna jest pod linkiem: Obłedna Plaża 2023.

Zdjęcia, filmy oraz relacje z eventu możecie znaleźć na Instagramie pod nazwą Obłędna Plaża

Fot. Piotr Rychter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *