Aktualności

Amica Cup 2023

My ciągle się ekscytujemy się grą naszych reprezentantek na turnieju w Łodzi, a do najlepszego seniorskiego turnieju w siatkówce kobiet pozostało niewiele dni. Wspaniale spisuje się wracająca po kontuzji Kamila Witkowska, którą w ubiegłym roku mogliśmy obserwować na turnieju w Szamotułach. Amica Cup już za tydzień.

Polska reprezentacja do tej pory z jedną porażką, na pewno niespodziewaną. Na naszym portalu mogliście zobaczyć pasjonata siatkówki jakim jest Vital Haynen. To bardzo lubiany w Polsce trener i ponownie zaskarbił sobie serca kibiców i nie tylko. Podczas oczekiwania na rozgrzewkę swoich podopiecznych z Niemiec, trener regularnie pokazuje siatkarski warsztat dzieciom podającymi piłki. Najważniejsze, aby od małego zaszczepić miłość do siatkówki. I tu ponownie wspomnimy patrona naszego wielkopolskiego turnieju firmę Amica. Od trzech lat realizowany jest projekt „Akademia Siatkówki”. Najmłodsze dzieciaki z regionu maja okazję uczyć się siatkówki pod okiem trenerów, uczestniczyć w turniejach. To właśnie zaangażowanie w sport dziecięcy i młodzieżowy jest oczkiem w głowie firmy Amica, a ma to zapewnić wsparcie dla dzieci, które w ten sposób mogą się rozwijać i dbać o swoje zdrowie. Radością dla pomysłodawców jest to, że tak dużo maluchów garnie się do siatkówki, a to właśnie najmłodsi są bohaterami tego projektu, natomiast przedstawiciele firmy Amica każdorazowo są obecni na podsumowaniu edycji. Należy podkreślić, że projekt „Akademii Siatkówki” nie mógłby być realizowany bez współpracy z samorządami. To właśnie włodarze miast i powiatów w kooperacji z producentem sprzętu AGD są organizatorami rozgrywek. Czy projekt będzie realizowany w kolejnych latach? Miejmy nadzieję, że tak, że współpraca pomiędzy samorządami i firmą Amica dalej będzie tak dobra jak obecnie.

A na turnieju Amica Cup najmłodsi adepci siatkówki także się pokazują. Czy to na trybunach czy też na boisku w ramach pomocy w czasie meczu. Co roku sponsor przygotowuje atrakcyjne nagrody i mnóstwo atrakcji dla dzieci. I nie inaczej będzie w tym roku. Tym bardziej warto wybrać się w ostatni weekend do Szamotuł, aby dopingować zawodniczki i popatrzyć na kawał dobrej siatkówki, której póki co w Wielkopolsce brakuje.