Aktualności

Amica Cup 2023

Trwa turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich kobiet, a w polskiej kadrze możemy podziwiać siatkarki, które w ubiegłym roku grały na wielkopolskim turnieju Amica Cup.

Już za dwa tygodnie na w Szamotułach pojawią się drużyny z czterech krajów, które rywalizować będą w dziewiętnastym turnieju Amica Cup. Firma Amica angażuje się w siatkarski turniej w Szamotułach już od wielu lat. I jak powiedział nam wiceprezes firmy Michał Rakowski, dla marki  Amica jest to ważne pod względem dostarczania emocji, wspierania zdrowej rywalizacji i propagowania sportu. Firma Amica angażuje się przede wszystkim lokalnie, wspierając sportowe i kulturalne inicjatywy we Wronkach i całym powiecie szamotulskim. Pod patronatem firmy działa klub kręglarski we Wronkach, w którym pracownicy startują w wewnętrznej lidze, a także po raz kolejny była patronem „Wronieckiej Dychy”, w którym w tym roku wzięło udział ponad 500 zawodników. I to nie koniec, bo w planach są już kolejne inicjatywy.

Najbliższa impreza pod patronatem Amica to cykliczny szamotulski turniej kobiecej siatkówki. Z każdym rokiem poziom turnieju jest coraz wyższy, a tegoroczny międzynarodowy jest jeszcze bardziej atrakcyjny dla kibiców. Co roku na tej imprezie pojawiają się reprezentantki różnych krajów. Dziś wspomnimy Joannę Pacak, która w ubiegłym roku reprezentowała Volley Wrocław i przebojem wdarła się do reprezentacji Polski. A jak grała mogliśmy zobaczyć podczas turnieju kwalifikacyjnego w Łodzi w starciu z zespołem Słowenii.

Kto następny w reprezentacji po szamotulskim turnieju?

Rezerwujcie ostatni weekend września i przybywajcie do Hali Wacław w Szamotułach.