Aktualności

Amica Cup! Program turnieju.

Jak już informowaliśmy wcześniej, w drugi weekend września w Szamotułach zostanie rozegrany turniej siatkarski Amica Cup. Zobaczymy w nim po 2 zespoły z Polski i Niemiec. Poznaliśmy już program spotkań tego turnieju.

Wrzesień to gratka dla kibiców siatkówki w Wielkopolsce. W ciągu dwóch tygodni zobaczymy dwa kapitalne turnieje. Najpierw w Szamotułach odbędzie się Amica Cup, czyli turniej dla miłośników siatkówki kobiecej, potem w Zalasewie koło Swarzędza petarda jeśli chodzi o siatkówkę męską – XVI Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia.

Amica Cup to kontynuacja turniejów siatkówki organizowanych przez Ryszarda Frąckowiaka. Członek Zarządu Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej od lat zaprasza do Szamotuł najlepsze zespoły kobiece z Polski i nie tylko. Rok temu ze względów pandemicznych turniej się nie odbył, za to w tym roku odbędzie się w obsadzie międzynarodowej, bo zobaczymy dwa najlepsze zespoły z poprzedniego sezonu w Polsce oraz czołówkę ekip z Niemiec:
GRUPA AZOTY Chemik Police – Mistrz Polski 2021
DevelopRes Rzeszów – Wicemistrz Polski 2021
Drezdner SC 1898 – Mistrz Niemiec 2021
SC Potsdam – III zespół Bundesligi 2021

Szerzej pisaliśmy o tym tutaj.

Poznaliśmy już program turnieju, który odbędzie się w hali Widowiskowo-Sportowej “WACŁAW” przy ul. Sportowej 6 w Szamotułach.

W piątek 10 września o godzinie 16 spotkają się dwa zespoły z Niemiec: Drezdner SC 1898 – SC Potsdam. Po tym meczu około godziny 18.30 Chemik zagra z DevelopResem.
W sobotę o godzinie 16 SC Potsdam podejmie Chemika, a w drugim meczu Dresdener zmierzy się z DevelopResem.
O godzinie 11 w niedzielę na parkiecie pojawią się zespoły SC Potsdam i DevelopResu, a w ostatnim pojedynku Drezdener zawalczy z Chemikiem.

Organizatorzy zastrzegają, że kibice będą mogli wejść na halę  tylko po okazaniu paszportu szczepienia na Covid -19. Koszt biletów 10 zł za dzień, a dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne.

Wszystkie meczę będzie można obejrzeć na kanale Youtube Wielkopolskiej Siatkówki. Nasz serwis jest również patronem medialnym turnieju.