AktualnościMłodziczkaZarząd WZPS

Kiedy ruszą rozgrywki w Wielkopolsce?

Połowa sierpnia to czas gdy zespoły ładują akumulatory na obozach i przygotowują się do nadchodzących rozgrywek. To był również czas, kiedy ogłaszane były terminarze. W tym roku idzie to dość opornie, a informacje o starcie rozgrywek się wykluczają.

Jak na razie pewne są dwa turnieje w Wielkopolsce. Oba komercyjne i niewiele mają wspólnego z Wielkopolską, oprócz tego, że odbędą się w naszym województwie. Mowa oczywiście o kobiecym Amica Cup rozgrywanym w Szamotułach (piszemy o nim tutaj) i XVI Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia. Mała zapowiedź tutaj. Na obydwa turnieje serdecznie zapraszamy, bo to może być jedyna okazja, żeby w Wielkopolsce zobaczyć zespoły z prawdziwego topu. Sporo też przeczytacie o tych turniejach na naszych łamach.

Jednak nas najbardziej interesuje, kiedy ruszą rozgrywki w Wielkopolsce. Wczoraj jak grom z jasnego nieba gruchnęła wiadomość, że rozgrywki młodziczek mają wystartować 11.09. Przynajmniej taki komunikat pojawił się na oficjalnej stronie WZPS.

Jak czytamy, start rozgrywek ma lub bardziej trzeba użyć słowa miał, odbyć się 11 “Września”. Jednak pełen terminarz ma zostać opublikowany po zatwierdzeniu przez Zarząd. Jak się dowiedzieliśmy, ten ma się zebrać i ewentualnie zatwierdzić terminarze 2 września. Oznaczałoby to, że kluby miałyby tydzień czasu na ułożenie całej logistyki na nadchodzący sezon (rezerwacja hal, transportów) i pełne przygotowanie do sezonu. Bo nie wszystkie kluby są na tyle “profesjonalne”, że rozpoczynają przygotowania na obozach. Część robi to dopiero po rozpoczęciu roku szkolnego, gdy dzieciaki wrócą z wakacji, a trenerzy będą mieć dostępne hale do treningów przy szkołach.

Nie da się ukryć, że ta wiadomość, lekko wstrząsnęła środowiskiem trenerów. Tym bardziej, że nikt tego z nimi nie konsultował, ani takiej informacji, nawet w sposób nieoficjalny nie przekazał. Jednak uruchomiliśmy nasze źródła i start Ligi Młodziczek ma być przesunięty na 25 września. Data 11 września była coś na styl “roboczej” i ktoś chyba zbyt się pospieszył z publikacją niesprawdzonej i niepotwierdzonej informacji.

Pamiętać jednak należy, że to WZPS jest organem odpowiedzialnym za rozgrywki i jego informacje powinny być wiążące. Zatem dopóki wpis nie zniknie ze strony lub nie pojawi się korekta, zakładać należy, że sezon wystartuje w podanym terminie. Jednak nasze źródła mówią o 25 września.

Niebawem przedstawimy też systemy rozgrywek do jakich dotarliśmy i w jakich mają grać poszczególne kategorie wiekowe. A zapowiada się sporo zmian, które naszym zdaniem są właściwe i podniosą poziom rozgrywek, a co za tym idzie także poziom szkolenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *