AktualnościIII liga KobietIII liga Mężczyzn

Baraże o drugą ligę – podsumowanie

Zakończyły się turnieje półfinałowe dające przepustkę do decydujących turniejów o awans do 2 ligi. Wielkopolska kontra reszta Polski 2:4.

Już wczoraj informowaliśmy, że nasze panie straciły szansę na turniej finałowy. Bardzo fajnie zakończyła sezon SPS Sparta Złotów. Dziewczyny rozkręcały się z każdym meczem i w ostatnim meczu turnieju pokazały jakie możliwości drzemią w tym młodym zespole. Wygrana z UKS Culmen Chełmno 3:0 (w pierwszym secie 25:9!!!) dała trzecie miejsce w tabeli i zapewniła dobre humory w drodze powrotnej z Polic.

Dzielnie walczyły dziewczyny SPS BoxPro Volley Piła. W swoim ostatnim meczu przeciwniczkami były gospodynie z Bydgoszczy. Pierwsze dwa sety dla pilanek, potem niestety nastąpiła kontuzja podstawowej przyjmującej zespołu, gra się posypała i mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla AZS WSG Bydgoszcz. Zastrzeżenia były także w stosunku do obsady sędziowskiej. Swoją drogą, czy jest fair obsadzanie turnieju sędziami z województwa, którego przedstawiciele biorą udział w zawodach?

Niestety bez zwycięskiego seta turniej zakończyły dziewczyny SKS Murowana Goślina. Ostatni mecz w Zduńskiej Woli z KS Halinów, podobnie jak poprzednie, Wielkopolanki zakończyły wynikiem 0:3. Być może skrzydła podciął pierwszy set, w którym dziewczyny przegrały do 26.

Zdecydowanie lepsze humory mamy po meczach panów. SPS Volley Opatówek już wczoraj zapewnił sobie udział w finale. Trzy mecze wygrane po 3:0 z pewnością spowodują respekt u rywali. W ostatnim meczu z Policami było trochę nerwowo, ale moc i przekonanie o własnej wartości w końcówkach granych na przewagi przechyliło szalę zwycięstwa dla zespołu spod Kalisza.

O finał w ostatnim meczu musiał walczyć TKS Orzeł Osiek. Chłopaki pokazali charakter i pokonali OPP Powiat Kołobrzeski 3:0 awansując do finału z drugiego miejsca.

Nie udało się natomiast Tarnovii Tarnowo Podgórne. W meczu o wszystko nasi przedstawiciele przegrali z SPS Volley Ostrołęka i to zespół z mazowieckiego będzie walczył o drugą ligę.