AktualnościMłodziczkaMłodzik

Ćwierćfinały młodziczki i młodzika

Już od piątku rozpoczynamy ćwierćfinały MP młodzików i młodziczek. W Wielkopolsce odbędzie się jeden turniej, a gospodarzem w męskiej kategorii będzie IUKS Jedynka Poznań.

Mistrzowie Wielkopolski w podgrupie A rywalizować będą z wicemistrzem województwa pomorskiego SKFiS KaEmKA Starogard Gdański oraz Glinka Academy UKS Volley Wałcz. Pierwszy mecz poznaniacy zagrają w piątek o 17.30 z Wałczem. W sobotę o 10.00 przeciwnikami gospodarzy będzie KaEmKA. W podgrupie B grać będzie UKS Piast Krotoszyn, który w finale wojewódzkim uplasował się na trzecim miejscu. Podopieczni Piotra Robakowskiego udział w turnieju rozpoczną o 16.00 meczem z TS Koset Grudziądz. Drugi mecz krotoszynianie zagrają również w piątek o 19.00, a ich przeciwnikiem będzie KS Stocznia Darłowo M&W. Jedynka mierzy w awans z pierwszego miejsca, ale póki co, koncentrują się na pierwszym meczu, potem na kolejnym i tak do finałowego rozstrzygnięcia – mamy nadzieję z Krotoszynem. Takie też są prognozy innych wielkopolskich trenerów: Marcina Stachowskiego z Jedynki i Tomasza Aszemberga z Jokera Piły. Mecze odbędą się w sali Szkoły Podstawowej nr 34 w Poznaniu na osiedlu Bolesława Śmiałego 34. Kto nie będzie mógł kibicować na żywo, zapraszamy na transmisję online na fanpage’u IUKS Jedynka Poznań. Z informacji uzyskanych do tej pory, będzie to jedyna transmisja z ćwierćfinałów młodzików, w których biorą udział wielkopolskie zespoły.

Do Bydgoszczy jedzie Enea Energetyk Poznań. Wicemistrzowie Wielkopolski pierwszy mecz zagrają w piątek około 12-ej z NTS Trójka Nakło. Sobotnim rywalem poznaniaków będzie Trefl Gdańsk. Mecz zaplanowany także jako drugi w sesji porannej, która rozpocznie się o 10.00. Już po 17-ej kolejne mecze, w których nasi przedstawiciele zmierzą się z jedną z drużyn z podgrupy A. Tutaj oprócz gospodarzy Chemika Bydgoszcz, gra Akademia Siatkówki 13 Koszalin oraz UKS Jasieniak Gdańsk. Energetyczni wojownicy są mocni, ale nie wiadomo czego się spodziewać po rywalach. Plan Szymona Kurowskiego to awans do półfinałów, ale jak będzie przekonamy się na miejscu. Nie jest planowana transmisja, ale będziemy się starali na bieżąco pozyskiwać informacje i publikować je.

W Ozorkowie zagra Joker Piła. Przypomnijmy, że Joker do ćwierćfinałów MP trafił z wakatów. W Wielkopolsce SMS zajął dopiero czwarte miejsce i nie miał zagwarantowanego udziału w rozgrywkach centralnych. Taki wynik w województwie to niedosyt, ale być może był on spowodowany kontuzją najlepszego zawodnika zespołu z Piły. Joker aplikował wraz z innymi sześcioma zespołami na trzy miejsca wakatowe. I udało się! Prezes Sebastian Świderski miał dobrą ręki i wyciągnął kuleczkę z nazwą zespołu UKS SMS Joker Piła. Do Ozorkowa pojedzie dziesięciu chłopaków, dziesięciu wspaniałych zawodników, którzy są w stanie wywalczyć awans do półfinałów. Pilanie zagrają w podgrupie B, a ich pierwszym rywalem będzie Skra Bełchatów, z którą zagrają w piątek o 18.00. W sobotę o 12.00 przeciwnikiem będzie Kęczanin Kęty. Trener Jacek Wysoki jest pełen optymizmu. Najgroźniejszym rywalem będzie Bzura Ozorków i właśnie z tą drużyną pilanie planują awansować do kolejnego etapu rozgrywek centralnych. Niestety nie są planowane transmisje z meczów, ale mamy zapewnienie od trenera Jacka, że będzie nam podawał wyniki.

W ćwierćfinałach młodziczek mamy trzy drużyny, które będą walczyły o awans do półfinałów.

W Szczecinie zagrają MKS Kalisz oraz Enea Energetyk Poznań. Turniej rozpocznie się w piątek o 10.00, a jako pierwsze z Wielkopolanek na boisko wejdą kaliszanki, które zagrają około 12-ej (drugi mecz dnia) z KS Stal Grudziądz. Sesję popołudniową rozpoczną energetyczne poznanianki, które zmierzą się z STS Kospel SP 18 Koszalin. Po tym meczu na parkiecie ponownie zobaczymy zawodniczki MKS, które zagrają z gospodyniami UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin. W pierwszym sobotnim meczu Poznanianki zagrają z UKS Zatoka 95 Puck. Tutaj liczymy na niedzielny mecz o pierwsze miejsce pomiędzy wielkopolskimi zespołami. Transmisja meczów na fanpage’u UKS Pomorzanie.

Do Lęborka pojadą dziewczyny z UKS Szamotulanin Szamotuły. Znalazły się one w podgrupie B, gdzie rywalizować będą ze Spartakusem Lniano oraz SPS Lębork. Pierwszy mecz nasze dziewczyny zagrają w piątek o 14.00 ze Spartakusem, a z gospodyniami zmierzą się w sobotę o 12-ej. Liczymy na awans szamotulanek, bo świetnie się zaprezentowały podczas turnieju finałowego w Wielkopolsce. Wszystkie mecze z turnieju w Lęborku będą transmitowane na kanale youtube: https://www.youtube.com/channel/UCs11TKYGGw_B1-c0axmw9wA