AktualnościMłodziczkaMłodzik

Ćwierćfinały MP Młodziczek i Młodzików

Po pierwszym dniu ćwierćfinałów młodziczek i młodzików jesteśmy umiarkowanie zadowoleni. Dwa zespoły z awansem do półfinału, dwa odpadły z dalszych etapów, a trzy drużyny walczą o swoją szansę na kolejny etap w drodze do finału.

Mistrzynie Wielkopolski UKS Szamotulanin Szamotuły w pierwszym meczu zgodnie z planem zanotowały zwycięstwo bez straty seta z Jagiellończykiem Biała Podlaska. W drugim spotkaniu to one schodziły pokonane, aczkolwiek w drugim secie było blisko doprowadzenia do tiebreaka, bo przegrały do 24, gdzie przeciwnikiem był UKS Jasieniak Gdańsk. Ten sam, który w poprzednim etapie wyeliminował nasz SPS BoxPro Volley Piła. Jutro o 12.00 mecz o drugie miejsce z gospodyniami z Oświęcimia, kto wygra ten wchodzi do półfinału.

Dziewczyny Enea Energetyka Poznań występ w rozgrywkach szczeblowych zakończą na ćwierćfinałach. Najbardziej żal pierwszego meczu ze Świdnicą, kiedy po wygranym pierwszym secie do 13, w kolejnych przegrały oba do 10. W kolejnym meczu porażka ze Spartą Warszawa i w niedzielę powalczą o trzecie miejsce z Kluczborkiem, który także zanotował dwie przegrane.

Najlepiej się spisały siatkarki KS Volley Poznań. Zespół, który w Wielkopolsce zajął dopiero czwarte miejsce w ćwierćfinałach już jest w półfinałach Mistrzostw Polski. Dwa mecze, dwie wygrane bez straty seta z TPS-em Lublin i KS BAS-em Białystok i o 11.00 w niedzielę powalczą z gospodyniami z Polic o pierwsze miejsce w grupie 8.

Mistrzowie Wielkopolski Jet Service LOMS Joker Piła-Powiat Pilski są gospodarzami grupy 6. W meczu otwarcia po bardzo zaciętym meczu pilanie przegrali w tiebreaku z warszawskim Metrem, które uchodzi za kandydata do medalu Mistrzostw Polski. Szkoda tego meczu, bo oba przegrane sety rozstrzygnęły się w samych końcówkach. W drugim meczu zwycięstwo bez straty seta z MDK Warszawa. W niedzielę o 11.30 w ostatnim meczu turnieju nasi mistrzowie muszą wygrać  z Tramwajami Warszawskimi, aby zameldować się w półfinale.

Ciężkie zadanie maja przed sobą siatkarze IUKS Jedynki Poznań. Przegrana w dwóch setach z Trójką Nakło i wygrana w tiebreaku z Koralem Wrocław pozycjonują poznaniaków na trzecim miejscu w tabeli. W niedzielę o 10.00 zmierzą się z Będzinem, który ma na koncie dwa zwycięstwa bez straty seta.

Enea Energetyk Poznań już z awansem do półfinału. We własnej hali chłopacy wygrali dwa mecze bez straty seta. Najpierw z Karpatami Krosno, a później ze Skarżyskim Towarzystwem Sportowym i na zakończenie turnieju w samo południe w niedzielę zmierzą się z AKS V LO Rzeszów o pierwsze miejsce w grupie 7, bo siatkarze z Podkarpacia również są niepokonani.

Szansę na awans do półfinałów stracili chłopacy KPS Progress Września. Dwa mecze i dwie przegrane w bardzo mocnej grupie pierwszej z Wybickim Kielce oraz Jastrżebiem i w niedzielę powalczą o trzecie miejsce w tabeli z Olimpem Ostrołęka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *