Aktualności

Enea Energetyk Poznań najlepszym klubem w Polsce!

Ukazał się Ranking Systemu Sportu Młodzieżowego w Polsce. W kategorii Siatkówka kobiet jesteśmy najlepszym województwem w Polsce! Wśród zespołów mamy jedno pierwsze miejsce, które zajął Enea Energetyk Poznań w kategorii męskiej. Mamy również dwa drugie miejsca dla MKS-u Kalisz i GLKS Barycz Janków Przygodzki.

Zacznijmy trochę od historii rankingu, który dostępny jest od roku 2019. W najmocniejszej dla naszego województwa kategorii – Siatkówka kobieca, zawsze byliśmy na podium. Jednak nigdy na szczycie. W latach 2019 i 2020 byliśmy na drugim miejscu za Mazowszem, dwa kolejne lata Wielkopolska kończyła na miejscu trzecim, by w tym roku zająć miejsce na najwyższym stopniu podium. Najwięcej punktów dla nas w tej kategorii zdobyły MKS Kalisz, który był drugi w klasyfikacji i Enea Energetyk Poznań za czwarte miejsce. W pierwszej dwudziestce jeszcze UKS Szamotulanin, który zajął szesnastą pozycję.

W kategorii siatkówki męskiej Wielkopolska na czwartym miejscu za śląskim, mazowieckim i łódzkim. Jednak co warte podkreślenia Enea Energetyk Poznań okazał się w tym rankingu najlepszym klubem w Polsce! Za plecami takie potęgi młodzieżowe jak Jastrzębski Węgiel, Trefl Gdańsk czy MOS Wola Warszawa. To dzięki Energetykowi zajmujemy tak wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej, bo kolejny nasz zespół w tej kategorii to IUKS Jedynka Poznań, która pośród 121 sklasyfikowanych zespołów zajął szesnaste miejsce. Warto dodać, że Energetyk awansował na króla męskiej siatkówki młodzieżowej w tym roku z szóstego miejsca w roku ubiegłym. Jednak w klasyfikacji województw spadliśmy z miejsca drugiego na czwarte, tym większe uznanie dla poznańskiego klubu.

źródło: Enea Energetyk Poznań

Zajrzyjmy na piasek i tam Wielkopolska ponownie na czele! W kategorii siatkówki plażowej kobiet zdominowaliśmy rywalizację. Drugim klubem w Polsce w tym zestawieniu GLKS Barycz Janków Przygodzki. W pierwszej dwudziestce jeszcze Energetyk Poznań, który zajął jedenaste miejsce.

źródło: GLKS Barycz Janków Przygodzki

“Nisko”, bo na piątym miejscu Wielkopolska została sklasyfikowana w kategorii siatkówki plażowej mężczyzn. Główną przyczyną, że w pierwszej dwudziestce rankingu mamy tylko jednego przedstawiciela, którym jest Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne, która zajęła piąte miejsce. Następny nasz klub – Energetyk na miejscu 25.

Ranking wszystkich klubów i województw znajdziecie tutaj.

Wielkie gratulacje i podziękowania dla klubów, które zdobywały punkty i tak doskonale reprezentowały nasze województwo w minionym sezonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *