AktualnościMini Siatkówka

Finał Mistrzostw Polski w Minisiatkówce

W dniach 7-9 lipca odbędzie się największa impreza minisiatkówki. Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving ponownie odbędzie się w gliwickiej hali Arena. W tym największym w Europie turnieju dla najmłodszych adeptów siatkówki wezmą udział 192 zespoły wyłonione w finałach wojewódzkich. Zobaczymy tam roczniki 2010, 2011 i 2012.

Przed tegorocznym finałem został stworzony ranking województw. Nasze dziewczyny zajmują w nim świetne piąte miejsce, chłopcy trochę gorzej.

Ranking województw w kategorii dziewcząt 2023

 1. Mazowieckie                    67
 2. Pomorskie                        50
 3. Małopolskie                     46
 4. Śląskie                               36
 5. Wielkopolskie                  33
 6. Dolnośląskie                     27
 7. Łódzkie                              23
 8. Kujawsko-pomorskie     22
 9. Warmińsko-mazurskie   8
 10. Podkarpackie                     4
 11. Opolskie                              4
 12. Lubuskie                              4
 13. Podlaskie                            0
 14. Świętokrzyskie                   0
 15. Lubelskie                             0
 16. Zachodniopomorskie       0

Ranking województw w kategorii chłopców 2023

 1. Łódzkie                              63
 2. Pomorskie                        54
 3. Mazowieckie                    40
 4. Śląskie                               32
 5. Podlaskie                          31
 6. Dolnośląskie                     18
 7. Zachodniopomorskie     17
 8. Opolskie                            15
 9. Kujawsko-pomorskie     14
 10. Lubuskie                            14
 11. Wielkopolskie                  13
 12. Małopolskie                       7
 13. Świętokrzyskie                   4
 14. Warmińsko-mazurskie   2
 15. Lubelskie                             0
 16. Podkarpackie                     0

Jak już pisaliśmy tutaj w finałach w Gliwicach wystąpią po dwie najlepsze drużyny w każdej z kategorii. Już wiemy z kim zagrają nasze zespoły.

W „dwójkach” dziewcząt z drugiego miejsca awansowały dziewczynki KS Volley Poznań. W Gliwicach w fazie grupowej zagrają one z MKS Dwójka Zawiercie I, UKS Set Wasilków (podlaskie) oraz AS Iłowa „Jaszczurki”. Mistrzynie Wielkopolski z UKS Kaniasiatka Gostyń zmierza się z zawodniczkami Strefa Piłki Siatkowej Zbąszynek, MKS Dwójka Zawiercie II, SAS Sejny.  W „trójkach” dziewczynek wicemistrzynie naszego województwa UKS Hetman Sobieski za rywalki będą mieć MKS Dwójka Zawiercie I, KSBAS SP 26 (mistrz województwa podlaskiego) oraz UKS „Świt” Drzonków. Z kolei mistrzynie naszego województwa z UKS 9 Leszno powalczą z SKS „Tęcza” Krosno Odrzańskie, MKS Dwójka Zawiercie II i SAS Sejny. „Czwórki” pań z Volley Poznań postarają się zaskoczyć kluby z MKS Dwójki Zawiercie, KS Białostocka Akademia Siatkówki oraz Glinka Academy UKS SG Kożuchów. Zwyciężczynie zawodów wojewódzkich z UKS Szamotulanin Szamotuły o wyjście z grupy powalczą z mistrzyniami lubuskiego UKS Agroma Słońsk, MKS Silesia Mysłowice i KSBAS SP 26 z województwa podlaskiego.

U chłopców „dwójki” Enea Energetyk Poznań na początku turnieju spotkają się z UMKS MOS Wola Warszawa, MUKS Omega Mrągowo oraz UKS Kinder Volleyball Wałbrzych I. Z pierwszego miejsca z województwie awansowali chłopcy UKS Piast Krotoszyn i oni zagrają na początku z UKS Kinder Volleyball Wałbrzych II, UKS PLAS Warszawa i AZS UWM Olsztyn. Przechodząc do starszych kolegów w finałach w Gliwicach zagrają IUKS Jedynka Poznań, którzy w pierwszej fazie postarają się wygrać z UKS Trójka Kobyłka, AZS UWM Olsztyn 1 i AS Zenit Wrocław. Z kolei mistrzowskie Tygrysy z UKS 9 Leszno muszą wygrać w pierwszej fazie z kolegami z UKS Kinder Volleyball Wałbrzych, UKS Dębina Nieporęt oraz AZS UWM Olsztyn 2. W najstarszej grupie Wielkopolskę reprezentować będą chłopcy z Wrześni i Tarnowa Podgórnego. Zawodnicy KPS Progress Września w pierwszym etapie powalczą z UMKS MOS Wola warszawa, MKS MOSiR Kętrzyn oraz UKS Koral Wrocław. Z kolei zawodnicy Tarnovia Volleyball zmierza się z KPS Chełmiec Wałbrzych, KS Metro Warszawa i Kurianvolley Olsztyn.

Patrząc na grę naszych wielkopolskich zespołów jesteśmy pod dużym wrażeniem ich umiejętności. Niech tylko pokażą co potrafią w Gliwicach, a medale są nasze. A jeśli siatka będzie za wysoka albo boisko za duże, to wszyscy pamiętajmy, że dla tej grupy wiekowej siatkówka ma być zabawą, przyjemnością, pasją, hobby. Wyniki przyjdą na pewno, jeśli nie teraz, to w kolejnych latach.