AktualnościMini Siatkówka

Finały dziewcząt i chłopców w minisiatkówce zakończone!

W sobotę 28 sierpnia zakończył się największy turniej dla najmłodszych adeptów siatkówki. Bardzo dobrze zaprezentowały się wielkopolskie zespoły.

W dniach 26-28 sierpnia 2021 roku w Gliwicach odbywały się Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce o Puchar KINDER Joy of moving. W rozgrywkach wzięło udział ponad 900 dziewcząt i chłopców w wieku 11-13 lat, które rywalizowały w kategoriach „dwójek”, trójek” i „czwórek”.

W Wielkopolsce rozgrywki w pierwszym etapie rozpoczęły się dopiero w styczniu ze względu na ograniczenia pandemiczne. Każdy klub, każda szkoła może wystawić w początkowych etapach po kilka zespołów. W kategorii “dwójek” często startują bardzo młode dzieciaki, dla których są to pierwsze mecze w ich karierze. Dla nich ma to być zabawa, pierwsze spotkanie z sędziami, publicznością. Są trenerzy i rodzice, którzy tak to właśnie postrzegają. Przypominamy sobie sytuację, kiedy malutkie dziewczynki, które bez głębszego skłonu mogłyby przejść pod siatką, rozgrywały swój pierwszy mecz w życiu. Trener dopingował swoje zawodniczki i cieszył się z nimi z każdej przebitej na drugą stronę piłki. I zdarzyło się, że piłeczka została odbita, ale przeleciała pod dolną taśmą. Trener na to: „Nooo… dobrze!!! Tylko następnym razem spróbuj nad siatką!”. Kto to powiedział? Może konkurs ogłosimy?

Zdarzają się także sytuacje odwrotne, kiedy nawet nie tyle trenerzy co rodzice wywierają ogromną presję na dzieciakach. Krytykują, poprawiają ustawienia nie tylko swojego dziecka ale także innych uczestników, zdarzają się niemiłe słowa w kierunku przeciwników. Tacy nadgorliwcy w środowisku siatkarskim również mają swoją nazwę: Komitet Oszalałych Rodziców.

Każdy dzieciak daje z siebie wszystko, gra jak potrafi najlepiej, a sukces zależy tak samo od wyszkolenia jak i od psychiki.

W Gliwicach wielkopolskie zespoły zajęły następujące miejsca:

„DWÓJKI” dziewcząt:

4 miejsce  UKS Lider Rokietnica

11 miejsce UKS “HETMAN SOBIESKI” I POZNAŃ

„DWÓJKI” chłopców:

6 miejsce  KPS PROGRESS WRZEŚNIA 1

17 miejsce TARNOVIA VOLLEYBALL Tarnowo Podgórne

„TRÓJKI” dziewcząt:

2 miejsce  Enea Energetyk Poznań

6 miejsce Uczniowski Klub Sportowy “17” Kalisz

„TRÓJKI” chłopców:

11 miejsce  UKS 9 LESZNO

15 miejsce MIĘDZYSZKOLNY UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY GROM KALISZ

„CZWÓRKI” dziewcząt:

12 miejsce  UKS Lider Rokietnica

13 miejsce Enea Energetyk Poznań

CZWÓRKI” chłopców:

15 miejsce  Enea Energetyk Poznań

25 miejsce PKS PIAST PONIEC

Wielkie gratulacje należą się młodzieży, która swój wolny czas spędza na treningach. Ale trzeba także podziękować trenerom, którzy nierzadko ćwiczą swoją cierpliwość oraz rodzicom, którzy angażują się zarówno w logistykę swoich dzieci jak i w życie klubu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *