AktualnościMłodziczkaZarząd WZPS

Gospodarzem finału młodziczek będzie Energetyk Poznań w innym terminie!

Nie Zarząd, a Prezydium Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej zadecydowało, że gospodarzem turnieju finałowego młodziczek będzie Energetyk Poznań. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że również to samo Prezydium bez kontaktu z Zarządem czy klubami samodzielnie zmieniło termin finału wojewódzkiego na tydzień przed zakładanym!

Przyznamy się szczerze, że my już powoli się gubimy w tych wszystkich decyzjach, które wychodzą z siedziby Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Przed sezonem Wydział Rozgrywek przygotowuje systemy rozgrywek oraz terminarze, które są zatwierdzane przez Zarząd WZPS. Oczywiście to co się potem dzieje przypomina wiosenną marzannę, która w towarzystwie płomieni ląduje w otchłani zapomnienia. Dokładnie to samo dzieje się z wszystkim co przed sezonem uchwala Zarząd.

Dziś wyszła informacja z centrali wojewódzkiej, że Prezydium podjęło decyzję o przyznaniu organizacji finału wojewódzkiego młodziczek Energetykowi Poznań, ale co chyba ważniejsze, również bez konsultacji czy powiadomienia członków zarządu WZPS o zmianie terminu. Tekst komunikatu brzmi następująco:
Uprzejmie informuję, że decyzją Prezydium WZPS Poznań z dnia 23.02.2023 r. Finał Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek odbędzie się w POZNANIU w dniach 10-12.03.2023.
Organizatorem turnieju na prośbę WZPS będzie KS ENERGETYK Poznań
.

Po części kamień spadł nam z serca, że to Energetyk będzie organizatorem finału, a nie WZPS. Ale z drugiej strony zastanawiamy się, po co w statucie WZPS jest coś takiego jak Zarząd? Przecież większość z członków zarządu o dzisiejszej decyzji dowiedziało się od nas, gdy konsultowaliśmy czy to aby nie jakaś pomyłka. Nikt nic nie widział, nikt z nimi nic nie konsultował, ba, nikt ich nawet nie poinformował, że wpłynęły jakieś oferty na organizację finałów oraz o zmianie terminu tego turnieju.
Przegłosowany i zatwierdzony termin na finał wojewódzki młodziczek jeszcze przed sezonem to 3-5 marca. Poniżej screen z oficjalnej strony związkowej, gdzie federacja błagała, aby ktoś się tej organizacji podjął:

Z komunikatu można odnieść wrażenie, że żadnych ofert nie było, bo “Organizatorem turnieju na prośbę WZPS będzie KS ENERGETYK Poznań“. Z naszych informacji wynika jednak, że pojawiła się kontrpropozycja, która oferowała organizację turnieju w zakładanym wcześniej terminie. Ale pewnie domyślacie się, kto złożył tę ofertę, że nie została zaakceptowana. Oczywiście Szamotulanin Szamotuły, który jak wiemy, turnieje finałowe będzie mógł organizować, gdy WZPS będzie pod ścianą i nikt inny nie będzie miał, nie tyle że chęci, ale nawet możliwości zorganizowania takiego turnieju. W tym przypadku Energetyk się zgodził, wprawdzie w innym terminie i taką organizację dostał.

Jak zawsze w takich przypadkach pytamy o Waszą opinię. Czy zmiana terminu finału wojewódzkiego na tydzień przed turniejem i bez konsultacji z zarządem czy klubami była zasadna?

113
Czy zmiana terminu finału młodziczek była zasadna?

Głosowanie zakończone.

2 komentarze do “Gospodarzem finału młodziczek będzie Energetyk Poznań w innym terminie!

  • Folwark to chyba dobre stwierdzenie…
    Ostatnie decyzje WZPS nie stawiają związku w dobrym świetle. Może pora przemyśleć czy chcemy by cała Polska się z nas śmiała.

  • Jasne, że nie chcemy, żeby się z nas śmiali, ale takie “władze” zostały przez kluby wybrane. To pytam gdzie są te kluby i co z tym robią? Bo jakoś żale wylewają w internecie, a do wzps nikt się nie odzywa. Może na najbliższym walnym na wiosnę przyjechać i po prostu nie dać zarządowi absolutorium? Wybrać nowego prezesa i heja, niech sprząta w końcu ktoś ten bałagan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *