AktualnościIII liga KobietIII liga Mężczyzn

Hity w meczach seniorskich III ligi.

Niezwykle ciekawie zapowiada się nadchodzący weekend jeśli chodzi o rozgrywki w III ligach. Zarówno u pań jak i panów dojdzie do naprawdę ciekawie zapowiadających się meczów.

Jako, że panie mają pierwszeństwo zacznijmy od nich i zajrzyjmy co przyniesie nam nadchodząca sobota.
Patrząc na sytuację w tabeli, w grupie 1 III Ligi Kobiet dwa spotkania szczególnie zwracają naszą uwagę. W dole tabeli zmierzą się zespoły, którym na razie średnio się wiedzie. Ostatni w tabeli KTPS Konin będzie próbował oddać miano “czerwonej latarni” zespołowi Orlika Miłosław, który jest pozycję wyżej, ale ma dwa punkty przewagi. Zatem może nie jest to mecz o najwyższą stawkę, ale o honor i prestiż. Najbardziej wyrównanie z kolei zapowiada się pojedynek Enea Energetyka Poznań z drużyną Mileszy Targowa Górka. Goście są na miejscu czwartym, Energetyk – piątym. Zespoły dzieli jeden punkt w tabeli i będziemy na tym meczu. Lider tabeli KS Piła, który nie przegrał dotąd nawet seta zagra z trzecim w tabeli SKS-em Murowana Goślina. MKS Trzcianka u siebie zagra z wiceliderem SPS-em Volley Piła.
W grupie 2 raczej łatwe spotkanie czeka lidera GLKS Barycz Janków Przygodzki. Siatkarki znad Baryczy pojadą bowiem do ostatniego w tabeli Siatkarza Jarocin. Piątka Turek na własnym parkiecie zagra z Kolibrem Ostrzeszów. Musimy przyznać, że jesteśmy niezłym motywatorem. Gdy w poprzednich wpisach odnoszących się do III ligi, dziwiliśmy się co się stało z zespołem Kaniasiatki Gostyń. Zespół ten do tamtego momentu nie potrafił wygrać spotkania, mimo że w tamtym sezonie do końca liczył się w walce o najwyższe pozycje. Uwagi chyba poskutkowały, bo od tego momentu drużyna z Gostynia jakby się odrodziła na nowo i zanotowała same zwycięstwa. I z ostatniego miejsca w tabeli przesunęła się na trzecią lokatę. W ten weekend swój dorobek punktowy będzie chciała powiększyć mierząc się u siebie z Volley Turek, który obecnie jest piąty.

Wszystkie wyniki, terminarze i aktualne tabele III Ligi Kobiet dostępne tutaj.

Niemniej ciekawie zapowiadają się mecze w III Lidze Mężczyzn. Jednym z ciekawszych meczów będzie na pewno ten w Gołańczy, gdzie miejscowy Zamek podejmie pierwszy zespół Jokera Piły. Zamek jest piąty, Joker drugi. W Tarnowie Podgórnym zagrają sąsiedzi w tabeli. Gospodarze, którzy okupują szóste miejsce zagrają z siódmym w tabeli Enea Energetykiem II. Drugi zespół Jokera zagra u siebie z Piątką Turek. I ten mecz to bój zespołów z dolnych rejonów tabeli i na pewno może być to odskocznia, żeby zacząć marsz w górę. Volley Almar Wieleń przed własną publicznością zmierzy się z Orłem Osiek. Wieleniacy na razie można tak ująć oswajają się z poziomem III ligi, bo start nie jest zbyt udany, a Orzeł pilnuje czołówki, bo zajmując czwartą pozycję traci zaledwie jeden punkt do drugiego w tabeli Jokera Piła. Hit jednak będzie w Szamotułach. Niepokonany Szamotulanin zagra z pierwszym zespołem Enea Energetyka Poznań. Będzie to mecz pierwszej z trzecią drużyną, ale miejsca są najważniejsze. Boje Szamotulanina z Energetykiem mają swoje podteksty. Od kilku sezonów te dwa zespoły biją się o czołowe lokaty w kategoriach młodzieżowych między sobą i wszystkie mecze są niezwykle zacięte.
Zapowiada się zatem niezwykle interesująca sobota na wielkopolskich parkietach.

Wszystkie wyniki, terminarze i aktualne tabele III Ligi Mężczyzn do zobaczenia tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *