AktualnościMłodziczka

II etap Ligi Młodziczek

Nie ma łatwego życia w tym sezonie Wydział Rozgrywek WZPS. W związku z Covidem niezliczona ilość meczów czy turniejów musiała zostać przełożona, a terminy do rozgrywania kolejnych etapów gonią. W Lidze Młodziczek udało się poznać rozstrzygnięcia etapu pierwszego i znamy podziały na grupy oraz wstępne terminy turniejów etapu drugiego.

W pierwszym etapie ostatecznie rywalizowało 29 zespołów. 6 grup tworzyły 4 zespoły, jedna składała się z trzech, z kolei ósma liczyła tylko dwie drużyny. System był w miarę klarowny, dwie najlepsze awansowały do pierwszej szesnastki w województwie, te z miejsc trzecich i czwartych grać będą o miejsca 17-29. Z grupy ósmej obydwie drużyny zagrają w fazie 1-16.

Zespoły grające o najwyższe lokaty utworzą kolejno grupy od 9 do 12. Ich skład wygląda następująco:

Grupa 9:
Enea Energetyk Poznań 1, Energa MKS 18 Kalisz, KS ASBL Piła, UKŻPS Kościan

Grupa 10:
Szamotulanin Szamotuły 1, SPS Sparta Złotów, SPS Volley Piła, UKS ZSMS Poznań

Grupa 11:
UKS Hetman Sobieski Poznań, SKS Murowana Goślina, UKS Śmigiel, UKS Szamotulanin Szamotuły 2

Grupa 12:
Energa MKS SMS Kalisz, UKS 9 Leszno, UKS PIĄTKA Turek, Piast Poniec

I co ciekawe Wydział Rozgrywek zdecydował, że pierwsze turnieje zostaną rozegrane 5.12.2020, ale w systemie 4 zespołów. Oznacza to, że każdy zespół rozegra jednego dnia nie dwa, ale trzy mecze w jednym dniu. Jest to pewnego rodzaju nowym zjawiskiem, ale całkowicie logiczne ze względu na sytuację pandemiczną w kraju i zagrożeniem, że kolejne turnieje mogą być zagrożone. Część turniejów uda się rozegrać na dwa boiska jednocześnie, część niestety na jednym, co oznaczać będzie, że zawodnicy spędzą na turnieju praktycznie cały dzień. Zależy to oczywiście od możliwości organizacyjnych organizatorów. Znamy jeszcze termin drugiego turnieju w grupie 11, który odbędzie się w Szamotułach. Jak dotąd inne terminy, ani organizatorzy nie są obecnie znani.

Zespoły, które walczyć będą o miejsca 17-29 utworzyły grupy 13-16. Jedna liczy 4 drużyny, trzy pozostałe po 3.

Grupa 13:
MKS Trzcianka, TARNOVIA VOLLEYBALL Tarnowo Podgórne, UKS ŚRODA Środa Wlkp., UKS SZÓSTKA Rawicz

Grupa 14:
UKS KOLIBER Ostrzeszów, UKS P.U.M.A. Komorniki, MUKS JANTAR Kalisz

Grupa 15:
SKF PBS PP Poznań, UKS KANIASIATKA Gostyń, UKS OLIMP Września

Grupa 16:
ENEA ENERGETYK Poznań II, Energa MKS 17 Kalisz, KS SIATKARZ Koło

Grupa 13 swój pierwszy turniej podobnie jak te z miejsc 1-16 także rozegra w zestawie czterech zespołów. Pozostałe 3 będą grać na zasadach do jakich jesteśmy przyzwyczajeni, czyli trzy turnieje po trzy zespoły, z którego każdy będzie gospodarzem.

Aktualny terminarz i dostępny jest tutaj.

Nie znamy z kolei jeszcze terminarza II etapu rozgrywek młodzików. Wciąż nie wszystkie mecze pierwszego zostały rozegrane, jak choćby środowy z grupy 3, w którym zagrają Piast Krotoszyn, Joker Piła i AZS UAM Poznań. Dziurawa jest także grupa 4, ale tu jest wszystko rozstrzygnięte i nawet mimo nierównej ilości meczów znamy drużyny, które zapewniły sobie awans do walki o czołowe lokaty oraz te, które będą walczyć o niższe.

Aktualny stan Ligi Młodzików dostępny tutaj.