AktualnościMłodzik

Jedynka Poznań dwa kroki od Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików.

W Poznaniu trwa maraton siatkarski młodzików za sprawią finału wojewódzkiego w tej kategorii. W 3 dni 6 zespołów rozegra łącznie 15 meczów, organizatorem IUKS Jedynka Poznań.

Najlepsze ekipy z Wielkopolski w kategorii młodzików, w hali na osiedlu Pod Lipami zameldowały się już wczoraj, gdzie rozegrano pierwszą serię gier. Przed turniejem za kulisami mówiło się, że faworytami do złotego medalu są ekipy gospodarzy i Jokera Piła. Te dwie ekipy najlepiej prezentowały się w etapach eliminacyjnych. Nie można oczywiście zapomnieć o zawsze silnym i niebezpiecznym Energetyku Poznań, ale ta drużyna miewała słabsze momenty w trakcie sezonu oraz pozbawiona jest swojego reżysera, który na rozegraniu nie może grać z powodu kontuzji.

Mecze piątkowe zakończyły się zgodnie z przewidywaniami. Wszystkie trzy wymienione drużyny wygrały swoje mecze po 2:0. Energetyk ograł Szamotulanina, Joker – Piasta Krotoszyn, a Jedynka Poznań pokonała Jantara Kalisz.

Sobota zapowiadała się już dużo bardziej ciekawie, gdyż faworyci grali między sobą i gdzieś musieli pojawić się myśliwi oraz ofiary.
W pierwszym meczu Szamotulanin pokonał Jantara Kalisz 2:0. W drugim, gospodarze pokonali Piasta Krotoszyn również 2:0. W trzecim starcie gigantów, czyli Energetyk Poznań grał z Jokerem Piła. Dwa pierwsze sety zakończone wynikami 25:21, z tymże, pierwsza partia dla poznaniaków, druga dla pilan. O pozostaniu niepokonaną ekipą w turnieju musiał zadecydować tiebreak. Ten dla podopiecznych Szymona Kurowskiego 15:9 i Energetyk stał się poważnym kandydatem do złotego medalu. Warto jednak dodać, że w ekipie z Piły kontuzji doznał kapitan Jokera, który nie mógł dokończyć spotkania i miało to wpływ na postawę zespołu i wynik końcowy.
W sesji popołudniowej w meczu między Jokerem a Szamotulaninem znów do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tiebreak. Tu prawdziwy emocjonalny rollercoaster wygrany na przewagi przez Jokera 16:14. Oznacza to, że Joker pozostaje w grze o najwyższe laury.
Najważniejszym meczem tego dnia, był jednak mecz niepokonanych do tej pory Jedynki Poznań z Energetykiem. Gospodarz jednak od początku zdominowali ten mecz, nie pozwalając Energetykowi na zbyt wiele. Zdarzały się krótkie serie punktowe “energetycznych”, jednak Jedynka szybko odpowiadała swoimi i systematycznie zwiększała przewagę. Pierwszy set 25:18 dla siatkarzy trenera Piotra Kołodziejskiego. Druga partia zaczęła się dość nietypowo, bo od błędów trenera Jedynki oraz sędziów. Trener wpisał zły numer zawodnika w ustawieniu początkowym, sędziowie błędu nie wyłapali sprawdzając ustawienie. Na szczęście dla wszystkich błąd wyłapano szybko. Anulowano punkt zdobyty w niewłaściwym ustawieniu, przyznano punkt Energetykowi za nieuprawnionego zawodnika i Energetyk zaczął drugiego seta z dwupunktową przewagą, którą dostał w “prezencie”. Na nic to się zdało, bo Jedynka podrażniona takim obrotem sprawy, dalej grała swoje i ostatecznie wygrała 25:21, zostając jedyną niepokonaną drużyną w finale młodzików.
W ostatnim sobotnim meczu Piast Krotoszyn bez większych problemów ograł Jantara Kalisz 2:0.

Jutro kluczowy mecz między Jedynką Poznań a Jokerem Piła. W przypadku zwycięstwa Jedynki zapewni sobie praktycznie złoto. Gdyby wygrał Joker każda drużyna z “wielkiej trójki” będzie mieć szansę na miejsce na tronie. Pod warunkiem oczywiście, że wygrają swoje mecze ze słabiej spisującymi się do tej pory zespołami.

Aktualne wyniki i tabele Ligi Młodzików dostępne tutaj.

Oprócz finału wojewódzkiego zapadły też rozstrzygnięcia jeśli chodzi o klasyfikację na dalszych miejscach naszego województwa. W meczu o miejsce 7-8, UKS 9 Leszno pokonało MKS Jarocin i kończy sezon na miejscu 7.
Rozegrano też turniej o miejsca 9-12 i tu najlepszy okazał się PKS Piast Poniec, który wyprzedził AZS UAM Poznań, Kangura Nowy Tomyśl oraz Ambera Kalisz.
Turniej o miejsca 13-15 odbędzie się 13 marca w Tarnowie Podgórnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *