AktualnościMłodzik

Półfinał nie dla Jedynki.

Tak mało zabrakło aby IUKS Jedynka Poznań awansowała do najlepszej czwórki Mistrzostw Polski Młodzików. Chłopaki powalczą jutro o 5 miejsce.

Jak już pisaliśmy, bardziej zaangażowani jesteśmy w młodziczki, ale nie można zapomnieć, że w finałach Mistrzostw Polski grają także przedstawiciele Wielkopolski. IUKS Jedynka Poznań mierzyła w medal, jednak zajęła w swojej mocnej grupie trzecie miejsce i w sobotę powalczy o piątą lokatę w Polsce.

Poznaniacy trafili do grupy B turnieju finałowego, według sztabu trenerskiego zdecydowanie trudniejszej niż A. Na dzień dobry mierzyli się z najsilniejszym według trenera Piotra Kołodziejskiego zespołem – UKS Koral Wrocław. Przegrana w dwóch setach postawiła poznaniaków w niełatwej sytuacji. Aby awansować do „czwórki” musieli wygrać w piątkowej porannej sesji  z Bzurą Ozorków. Pierwszy set zgodnie z planem wygrany do 20. Jednak kolejne przegrane pozbawiły poznaniaków szans na medal. W ostatnim grupowym meczu siatkarze Jedynki pokonali KS Metro Warszawa co dało trzecie miejsce w grupie. W sobotę nasi przedstawiciele zmierzą się z Treflem Gdańsk o piąte miejsce. Nie będzie to łatwe spotkanie, bo zawodnicy z Pomorza postawili się zarówno Jastrzębskiemu Węglowi jak i kędzierzynianom przegrywając dopiero w tiebreakach.