AktualnościJunior

Joker o krok od Mistrzostwa, czyli Finał Juniorów dzień 2.

Kolejny pięciosetowy bój Jokera Piła i odrodzenie Szamotulanina. Tak jednym zdaniem można opisać drugi dzień Finału Wojewódzkiego Juniorów w Pile.

Pierwszy mecz drugiego dnia finału juniorów przyniósł wielkie emocje. Gospodarze podejmowali Energetyka Poznań. W pierwszym dniu Joker pokazał charakter w meczu z Szamotulaninem. Przegrywał już 0:2, by ostatecznie zwyciężyć 3:2. Z kolei Energetyk miał rozgrzewkę w meczu z Piątką Turek, która nie postawiła wielkiego oporu w meczu z poznaniakami i dosyć łatwo mecz padł łupem Energetyka 3:0.

Mecz Jokera z Energetykiem mógł mieć zatem kluczowe znaczenie dla ostatecznej kolejności na podium. Dwa pierwsze sety pod pełną kontrolą Jokera i wygrane do 18 i 21. W trzecim zaczął odradzać się Energetyk. Wyeliminował błędy z dwóch pierwszych partii, poprawił skuteczność i po zaciętej walce wygrał 25:22. Czwarty set również bardzo wyrównany. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali poznaniacy i wygrali 25:23 doprowadzając do wyrównania. Początek tiebreaka dla Energetyka. Odskoczyli na 2 punkty. Jednak wszystko co dobre, skończyło się dla nich gdy na zagrywkę wszedł atakujący Jokera – Wojciech Przybylski. Jego serwis wyprowadził pilan na kilku punktową przewagę, której Joker już nie oddał do samego końca, wygrywając decydującego seta 15:10.
Joker zanotował drugie zwycięstwo w turnieju i jedną nogą stanął na najwyższym stopniu podium. Jutro czeka go mecz z Piątką Turek, która mimo całej naszej sympatii, powinna być tylko małą przeszkodą do pokonania w drodze po złoto.

W drugim meczu wspomniana Piątka Turek grała z Szamotulaninem. Pisaliśmy wczoraj, że Szamotulanin z Jokerem przegrał trochę na własne życzenie popełniając niespotykanie dużą ilość własnych błędów. Dziś już wrócił na właściwe tory i praktycznie przez cały mecz kontrolował przebieg gry. Trener Łukasz Klapczyński rotował składem, na boisku pojawiła się cała 14 zawodników uprawnionych do gry. W miarę łatwe zwycięstwo Szamotulanina 3:0.

Co nasz czeka jutro? Być może już w pierwszym meczu poznamy nowego Mistrza Wielkopolski w kategorii juniorów, bo Joker o godzinie 10 zmierzy się z Piątką Turek. Daniem głównym będzie jednak mecz Szamotulanina z Energetykiem. Stawką meczu będzie srebro i co ważne, lepsze rozstawienie w losowaniu ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Na papierze faworytem wydaje się Energetyk. W fazie pucharowej dwa razy pokonał Szamotulanina, ale z drugiej strony dla siatkarzy z Szamotuł może być to idealna okazja do rewanżu i pokazania, kto nosi na szyjach srebro Mistrzostw Polski. Na ten mecz ostrzymy sobie zęby, bo zapowiada się rarytasik. Początek zaplanowano na godzinę 12.

I co najważniejsze: tylko u nas aktualna tabela finału juniorów. Na stronie WZPS jest błąd, gdyż system nalicza punkty wg rozgrywek fazy grupowej, czyli jeden punkt za wygrany jeden set. Regulamin stanowi, że za zwycięstwo bez względu na ilość straconych setów nalicza się 2 punkty, za przegraną 1 (w rozgrywkach młodzieżowych rozgrywanych systemem turniejowym oraz w pojedynczych meczach obowiązuje punktacja : 2-1-0. Za każde wygrane spotkanie zwycięzca otrzymuje 2 pkt, za przegrane 1 pkt, za niestawienie się na zawody względnie przyznany walkower 0 pkt.).

Wyniki i aktualna tabela dostępna tutaj.

Fot. Facebook UKS SMS Joker Piła