AktualnościMłodzik

Joker Piła Mistrzem Wielkopolski Młodzików!

W ostatni weekend odbył się finał Mistrzostw Wielkopolski w kategorii Młodzików. Ostateczna klasyfikacja po części zgodna z przewidywaniami, ale chyba także z niespodzianką.

Gospodarzami finałów chłopców była IUKS Jedynka Poznań. Klub powrócił do swojej hali, która przez ostatnie 3 lata była wyłączona z użytkowania po zawaleniu dachu, a młodzi sportowcy wraz z trenerami poniewierali się po różnych dostępnych obiektach. I powrót do własnej hali wypadł chyba lepiej niż dobrze. Na inaugurację mocno postawili się Jet Service LOMS Joker Piła – Powiat Pilski i przegrali dopiero w tie-breaku. Kolejny mecz tego samego dnia to spotkanie z Enea Energetykiem Poznań. Brązowi medaliści ubiegłorocznych Mistrzostw Polski byli faworytami, ale to podopieczni Piotra Kołodziejskiego wyszarpali zwycięstwo w decydującym secie wygrywając 16:14. W niedzielę mierzyli się z teoretycznie najsłabszym KPS Progressem Września, więc sobotni mecz derbowy był na miarę srebrnego medalu. Ale w niedzielę wrześnianie bardzo mocno się postawili poznaniakom, bo pomimo że przegrali 0:2 to był to mecz bardzo wyrównany o czym świadczy wynik 29:27 dla Jedynki w drugim secie. Dla chłopaków z Wrześni sam udział w finale jest wielkim sukcesem. W pierwszym meczu z Energetykiem chyba jeszcze byli stremowani, bo dość gładko przegrali. W kolejnym meczu już było lepiej, bo pilanie musieli się mocno starać, aby nie dopuścić do tiebreaka, a z IUKS-em to był już bardzo wyrównany mecz. Zadowolony z postawy swoich podopiecznych jest Tomasz Kotecki, który docenia ciężka pracę jaką wykonali wychowankowie klubu. Przed nimi teraz 1/8 finału i widać, że chłopaki z każdym meczem rosną w siłę więc ćwierćfinał Mistrzostw Polski jest jak najbardziej w zasięgu.

Enea Energetyk Poznań pod batutą Jakuba Wądołowskiego już w ubiegłym sezonie pokazał, że Energetyczni młodzicy mogą wiele. Jako jedyni z Wielkopolski dotarli do finału MP, których byli organizatorami i zdobyty tam brązowy medal zobowiązuje. W lidze przegrali tylko dwa mecze, ale jak nam mówił trener, chłopacy budowali się od zera na początku sezonu i z każdym tygodniem robili postępy. Przed finałem wydawało się, że to oni wraz z Jokerem będą walczyć o złoto. Pierwszy mecz wysoko wygrany z Progressem, ale w drugim to gospodarze okazali się lepsi. W niedzielę mecz z niepokonanymi pilanami także przegrany i na szyjach Energetycznych chłopaków zawisł “tylko” brązowy medal.

Z wicemistrzostwa cieszyli się gospodarze IUKS Jedynka Poznań, dla których to niewątpliwy sukces. Po tułaniu się przez ostatnie sezony po różnych halach w końcu zagrali u siebie. Nie jest to jeszcze mistrzostwo województwa jak dwa lata temu, ale to wynik o oczko lepszy niż w poprzednim sezonie. I mamy nadzieję, że i dalsze etapy będą lepsze niż ubiegłoroczny sezon, który to poznaniacy zakończyli na 1/8 finału, co z pewnością nie było na miarę ambicji tego klubu.

Jet Service LOMS Joker Piła – Powiat Pilski niewątpliwie byli faworytem do złota. Przez cały sezon stracili w lidze tylko jednego seta i pokazywali bardzo dobrą siatkówkę. W turnieju finałowym tylko Jedynka nie przegrała w dwóch setach. W ubiegłym sezonie pilanie także triumfowali w województwie, ale w turnieju półfinałowym rozgrywanym w Poznaniu pomimo wygranej nad Energetykiem to nie oni, a poznaniacy awansowali do finału Mistrzostw Polski. W tym roku podopieczni Jacka Wysockiego za cel stawiają sobie finał MP i mamy nadzieję, że w turniejach poprzedzających nie trafią na siebie wielkopolskie zespoły, a spotkają się dopiero w wielkim finale.

Klasyfikacja końcowa:

  1. JET Service Joker Piła
  2. IUKS Jedynka Poznań
  3. Enea Energetyk Poznań
  4. KPS Progress Września

Nagrody indywidualne

  • Najlepszy przyjmujący: Bartosz Kaczmarek IUKS Jedynka Poznań
  • Najlepszy środkowy: Marcel Kosakowski IUKS Jedynka Poznań
  • Najlepszy rozgrywający: Konrad Bińczycki Enea Energetyk Poznań
  • Najlepszy atakujący: Szymon Kasperczak Enea Energetyk Poznań
  • Najlepszy libero – Franciszek Dziadas JET Service Joker Piła
  • MVP – Antoni Saczawa JET Service Joker Piła

Wszyscy czterej finaliści będą reprezentować Wielkopolskę w rozgrywkach centralnych. Na początek 1/8 finału już za dwa tygodnie.

Od kilku sezonów królują w kategorii młodzika te same kluby: Joker z Piły, Energetyk oraz Jedynka. Do tej trójki dobijają się inne kluby jak Krotoszyn dwa i trzy lata temu, kaliski Grom w ubiegłym roku czy KPS Progress Września w tym sezonie. Trzymamy kciuki za kolejne etapy naszych młodzików i mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie pojawi się więcej klubów, bo 11 zespołów na całą Wielkopolskę to zdecydowanie za mało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *