Aktualności

Kadra siatkarek trenowała w Poznaniu.

W mijającym tygodniu reprezentacja Polski prowadzona przez włoskiego trenera Stefano Lavariniego odbyła zgrupowanie w Poznaniu. Nam udało się obserwować sesję treningową i porozmawiać ze sztabem i zawodniczkami kadry Polski.

Pobyt w Poznaniu można potraktować jako swego rodzaju przystanek. Ze Szczyrku, gdzie odbywa się główne zgrupowanie, kadra jechała do Berlina na mecze towarzyskie. Po drodze na zawitała do Poznania, gdzie odbyła kilka jednostek treningowych, co w pewnym stopniu było pomysłem trenera Nicoli Vettoriego, który od lat jest związany ze stolicą Wielkopolski. Sam zresztą nam o tym opowiedział:

Ponad 10 lat temu, bo dokładnie 16 czerwca 2012 roku w reprezentacyjnych barwach zadebiutowała wychowanka Energetyka Poznań Agnieszka Korneluk (znana wcześniej pod nazwiskiem Kąkolewska). Ta przesympatyczna zawodniczka również zgodziła się powiedzieć kilka słów do naszej kamery:

Po raz pierwszy przed naszą kamerą pojawiła się inna Wielkopolanka – Kamila Witkowska:

Wisienką na torcie rozmowa z utytułowanym trenerem Stefano Lavarinim:

Rozmowy mogły dojść do skutku dzięki Annie Daniluk z pionu komunikacji i mediów Polskiego Związku Piłki Siatkowej za co bardzo dziękujemy.

fot. PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *