AktualnościIII liga Mężczyzn

KS Volley Almar Wieleń dołącza do rozgrywek III ligi mężczyzn

Na wielkopolskiej mapie pojawił się nowy zespół startujący w rozgrywkach 3 ligi mężczyzn i będzie gospodarzem turnieju towarzyskiego.

Zespół KS Volley Almar Wieleń w swoim pierwszym sezonie będzie rywalizować w grupie z UKS Szamotulaninem Szamotuły, dwoma zespołami UKS SMS Joker Piła, Tarnovią Tarnowo Podgórne, UKS Piątką Turek, Eneą Energetykiem Poznań, TSK Orzełem Osiek, a także kolejnym beniaminkiem GKS Zamek Gołańcz.

Klub z Wielenia organizuje nabory do grup młodzieżowych i zapewne w niedługiej przyszłości będziemy mogli zobaczyć także dzieci i młodzież w ligowych rozgrywkach na wielkopolskich parkietach.

Jednym z etapów przygotowawczych do zbliżającego się sezonu będzie turniej ALMAR CUP 2021, który odbędzie się w niedzielę 19 września 2021.

Zmierzą się w nim zespoły gospodarza i beniaminka 3 ligi KS Volley Almar Wieleń, UKS Szamotulanin Szamotuły, Enea Energetyk Poznań oraz GKS Zamek Gołańcz. Kibice będą mogli obejrzeć wszystkie mecze na sali widowiskowo-sportowej w Wieleniu. Mecze będą się odbywały na dwóch boiskach jednocześnie od godziny 9.30. Pierwsze spotkania rozegrają pomiędzy sobą zespoły z Szamotuł i Poznania, na drugim boisku gospodarze podejmą Zamek Gołańcz. Na godzinę 12.00 zaplanowano mecz o 3 miejsce a wielki finał od 14.00.