Aktualności

Kto, z kim i kiedy?

Znamy pary półfinałowe XVI Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia

Już za niewiele ponad miesiąc rozpocznie się największe wydarzenie męskiej siatkówki w Wielkopolsce.

Organizatorka Anna Sumelka zgromadziła fantastycznych gości. Do dzisiaj czekaliśmy na wyniki losowania.

I możemy ogłosić, że w sobotę 25 września jako pierwsi o godzinie 12.30 na parkiet w Zalasewie wkroczą zawodnicy Aluron CMC Warta Zawiercie i Sir Safety Perugia. Zdecydowanym faworytem jest drużyna z Włoch mająca w składzie wspaniałych siatkarzy takich jak Leon, Anderson, Gianelli. Ale czy aby na pewno?

fot. M. Benda SIR SAFETRY PERUGIA

Drużyna z Zawiercia znana jest z waleczności, a z pewnością Jurajska Armia – jak nazywani są kibice Aluronu wspomoże swoich Rycerzy wspaniałym dopingiem. Żółto-zieloni w tym sezonie wzmocnili drużynę m.in. brązowymi medalistami ostatnich Igrzysk Olimpijskich – Facundo Conte i Maximiliano Cavana. W składzie jest także niezawodny Dawid Konarski, a także Uros Kovacevic, który wielokrotnie osiągał sukcesy z reprezentacją Serbii.

fot. Aluron CMC Warta Zawiercie

Na godzinę 15.30 zaplanowany jest drugi mecz. Los sparował z sobą zespoły z drugiego i trzeciego miejsca ostatnich rozgrywek PlusLigi. Wicemistrzowie Polski – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to tegoroczni zwycięzcy Ligi Mistrzów mający w swoim składzie reprezentantów Polski – Aleksandra Śliwkę, Łukasza Kaczmarka, Kamila Semeniuka, Norberta Hubera, a także reprezentantów innych krajów jak David Smith i Erik Shoji (USA).

fot. ZAKSA Press Focus

Brązowi medaliści występujący w poprzednim Memoriale pod nazwą Projekt Warszawa zwyciężyli w XV edycji turnieju. Zespół z Warszawy ponownie wystąpi pod nazwą Projekt Warszawa, a do  Zalasewa przyjadą m.in. Damian Wojtaszek, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona i Bartosz Kwolek, a także reprezentant Belgii Igor Grobelny i Serb Dusan Petkovic.

fot. Jakub Ćmil Projekt Warszawa

Na niedzielę są zaplanowane mecze o miejsca. Przegrani o 12.30 zagrają o brązowy medal, a o 15.30 zapraszamy na wielki finał.

Zapowiada się naprawdę wielkie granie. Kto zwycięży tym razem?

Przypominamy, że ostatnie wolne bilety możecie kupić na Ticketos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *