AktualnościMłodzik

Liga młodzików grała w komplecie

Rozegrano turnieje w lidze młodzików. W 5 turniejach mierzyło się 15 zespołów, z tego 9 w najwyższej lidze walczącej o finały.

W 1 lidze turnieje rozegrano w Kaliszu, Szamotułach i Poniecu. Niepokonana pozostaje IUKS Jedynka Poznań, która w Kaliszu pokonała po 2:0 MUKS Jantar Kalisz oraz UKS SMS JOKER PIŁA. Na turnieju w Szamotułach gospodarze wykorzystali atut własnej hali i najpierw w tie-breaku pokonali MKS KANGUR Nowy Tomyśl, a następnie już bez straty seta KS Volley Turek. W meczu przegranych lepszy w tie-breaku Nowy Tomyśl. Poniec okazał się gościnny, gdyż na swoim terenie najpierw przegrał z UKS Piast Krotoszyn 2 ulegając dopiero w trzecim secie, a następnie z Enea Energetykiem Poznań, który musiał wcześniej uznać wyższość zespołu z Krotoszyna.

Druga liga grała na terenie MUKS Grom Kalisz. Gospodarze zwyciężyli KPS Progress Września w dwóch setach, a następnie przegrali z UKS 9 LESZNO w takim samym stosunku. Leszczyńskie tygrysy wywiozły komplet punktów, gdyż pokonali także wrześnian w dwóch setach. W tej grupie pauzował zespół AZS UAM Poznań.

W trzeciej lidze przerwę w rozgrywkach miał zespół z Murowanej Gośliny, a swoje mecze w Krotoszynie rozgrywały oprócz gospodarzy MUKS AMBER Kalisz i TARNOVIA VOLLEYBALL Tarnowo Podgórne. Zespół z Kalisza podtrzymał dobrą passę i wygrał kolejne 2 mecze, pozostając niepokonanym w swojej grupie. Ciągle na swoją wygraną czeka UKS PIAST Krotoszyn, który uległ z 3 setach Kaliszanom a następnie zawodnikom z Tarnowa Podgórnego.

Wyniki i aktualne tabele tutaj