Aktualności

Ligi kadetek i kadetów nadrabiają zaległości.

Do rozgrywek juniorek młodszych przystąpiło 13 drużyn, a do juniorów młodszych 10 zespołów.

O tej porze roku powinniśmy być już na półmetku rozgrywek, jednak sytuacja z pandemią spowodowała opóźnienia w rozgrywaniu meczów.

Zespoły dziewcząt podzielone zostały na 2 grupy.

W grupie 1 na dwóch pierwszych miejscach są zespoły Szamotulanina Szamotuły. Obie drużyny rozegrały 7 meczów i odniosły po 5 zwycięstw. Pierwszy zespół Szamotuł przegrał 2 mecze w tie-breaku: najpierw z młodszymi koleżankami z tego samego klubu, a 5 dni później z Energetycznymi dziewczynami z Poznania. Kolejne mecze tego zespołu są zaplanowane na styczeń. Druga drużyna Szamotulanina odniosła porażkę w tie-breaku na początku rozgrywek z koleżankami z pierwszego zespołu i w trzysetowym pojedynku z dziewczętami Enea Energetyk Poznań. Kolejny mecz Szamotulanin II rozegra w niedzielę z drużyną SKF PBS PP Poznań, który to zespół na 7 meczów ma 3 zwycięstwa i zajmuje obecnie 6 miejsce. Widać, że oba zespoły Szamotulanina są bardzo wyrównane i obie mierzą wysoko.

Trzecie miejsce w tabeli zajmuje obecnie zespół Enea Energetyk Poznań, który ma jednak jeden mecz mniej rozegrany od koleżanek z Szamotuł. Do tej pory poznanianki przegrały tylko 1 mecz z pierwszym zespołem UKS Szamotulanin Szamotuły na początku rozgrywek.

Czwarte miejsce zajmuje obecnie zespół KS ASBL Piła, który dotychczas rozegrał najmniejszą ilość meczów. Pilanki mają na koncie 2 zwycięstwa i 2 porażki. W niedzielę zmierzą się z młodziutkim zespołem ze Złotowa nabierającym doświadczenia, które z pewnością zaowocuje w przyszłym sezonie.

Przerwę w rozgrywkach ze względu na kwarantannę zawodniczek ma zespół UKS ZSMS Poznań. Już w ubiegły weekend trzeba było odwołać mecz ze względu na braki kadrowe spowodowane pandemią.

W grupie 2 zdecydowanym liderem pozostaje zespół Energa MKS SMS Kalisz, który do tej pory nie straciły nawet seta. Zacięta walka trwa pomiędzy drugim obecnie zespołem UKS Piątka Turek, który na 7 rozegranych meczów poniósł tylko 2 porażki i drużyną UKS Śmigiel, która traci do Turku 3 punkty, ale ma rozegrany 1 mecz mniej. Najbliższy mecz dziewczęta ze Śmigla rozegrają w niedzielę na własnej hali z kolejnym w tabeli PSPS Libero Pleszew, a dzień później pojadą na spotkanie z liderkami z Kalisza i MUKS Jantar Kalisz.

W najbliższą niedzielę zmierzą się zespoły z miejsc 5 i 6 czyli KTPS Konin i MUKS Jantar Kalisz.

W rozgrywkach kadetów zgłoszonych zostało 10 zespołów.

W grupie 1 zgodnie z przewidywaniami na prowadzeniu UKS Szamotulanin Szamotuły, który do tej pory wygrał wszystkie mecze tracąc tylko 2 sety. Drugie miejsce zajmuje IUKS Jedynka Poznań, która rozegrała o 2 mecze mniej od lidera i zanotowała 1 porażkę w tie-breaku właśnie z Szamotulaninem. Czwarte miejsce zajmuje pierwszy zespół Jokera Piła, który ma na koncie 2 zwycięstwa i 2 porażki. Młodszych kolegów z drugiego zespołu z Piły od ich starszych kolegów rozdziela drużyna MKS Jarocin, która zebrała do tej pory 6 punktów, a w niedzielę pojadą na spotkanie z zespołem UKS SMS Joker Piła. I to będzie jedyne spotkanie kadetów z tej grupy w ten weekend. Nie są póki co zaplanowane mecze w tym roku, więc na dalszą część rozgrywek poczekamy do stycznia.

W grupie 2 sytuacja jest bardziej wyrównana, ale też zespoły mają zdecydowanie mniej rozegranych spotkań. Najwięcej  meczów bo 5 rozegrał dotychczas zespół MUKS Jantar Kalisz notując 1 zwycięstwo. Jednym zwycięstwem może się poszczycić także drużyna KKS Astra Krotoszyn, która rozegrała do tej pory 3 mecze. Obie drużyny spotkają się w najbliższą niedzielę. Obecny lider – KPS Progress Września ma na koncie 2 zwycięstwa i 2 porażki. Drugie i trzecie miejsce zajmują zespoły Enea Energetyk Poznań I i II. Obie drużyny rozegrały dotychczas 2 mecze i odniosły 2 zwycięstwa. Pierwsza drużyna Energetyka już w niedzielę zmierzy się w KPS Progress Września.