AktualnościMłodziczkaSiatkówka plażowa

Mistrzostwa Wielkopolski w Siatkówce Plażowej

Od 10 do 13 czerwca odbywały się Mistrzostwa Wielkopolski w kategorii Młodziczek i Młodzików. Dziewczyny grały w Poznaniu, chłopcy we Wrześni.

Jako pierwsze zmagania rozpoczęły dziewczyny, które już od sobotniego poranka grały swoje mecze. Na obiekcie Piach i Podróże stawiło się 36 zespołów. Po dwóch dniach zmagań w piekielnym upale wyłoniono czwórkę, która będzie reprezentowała nasze województwo w półfinałach mistrzostw Polski.

Kolejność wygląda następująco:

  1. Emilia Skwierczyńska/Nadia Pawłowska Enea Energetyk Poznań
  2. Nicola Gucwa/Oliwia Jankowska GLKS Barycz Janków Przygodzki
  3. Blanka Trawinska/Małgorzata Banaś GLKS Barycz Janków Przygodzki
  4. Nicola Sapuła/ Jagoda Zdanowicz Szamotulanin Szamotuły

Fot. Facebook Energetyk Poznań Młodzież

Warto nadmienić, że trenerką mistrzyń jest Weronika Antczak. To ciągle aktywna zawodniczka, która ma w portfolio m.in. czwarte miejsce w finale Mistrzostw Polski, a w tym roku wygrała Chwiałkę Volley. Podczas jej nieobecności w rolę opiekuna wcielił się trener Mikołaj Adamowicz, który mógł zawiesić sobie zloty medal.

W poniedziałek i wtorek we Wrześni rywalizowali chłopcy. Do rozgrywek zgłosiło się 28 zespołów, ale na piasku stawiło się tylko 19. Do półfinałów mistrzostw Polski awansują podobnie jak u dziewcząt cztery zespoły.

  1. Witold Witkowski/Kamil Wrzeszczyński Tarnovia Volleyball
  2. Alan Robak/Patryk Staniszewski KS Progress Września
  3. Filip Gierczyński/Filip Szymczak Beach Volleyball Academy
  4. Igor Juskowiak/Tomasz Sobiech Energetyk Poznań

Fot. Facebook Tarnovia Volleyball

Na trzecim miejscu znaleźli się zawodnicy Beach Volleyball Academy. Już od kilku lat ten klub specjalizuje się w siatkówce plażowej, a jej przedstawiciele zdobywają medale w turniejach ogólnopolskich. W Akademii można trenować cały rok, nie tylko na boiskach zewnętrznych, ale także na hali, siłowni oraz obozach. Akademia prowadzi treningi dla różnych grup wiekowych, od najmłodszych czterolatków aż po osoby dorosłe, które chcą się rozwijać w tej dyscyplinie sportu.