AktualnościMłodziczkaMłodzik

Młodziczki i młodzicy zbliżają się do decydujących meczów.

Przed nami kolejne mecze w Ligach Młodzików i Młodziczek. W minionym tygodniu rozegrano zaległe turnieje., dzięki którym kalendarz zaczyna się porządkować.

Jak już wcześniej pisaliśmy dużo spotkań jest przekładanych ze względu na kwarantannę grających i w związku z tym wydłużono termin rozgrywania kolejnych etapów. Zespoły wykorzystują każdy wolny termin aby zmieścić się w wyznaczonych terminach. W mijającym tygodniu rozegrane zostały dodatkowe 2 turnieje zarówno u chłopców jak i dziewcząt.

W grupie B młodziczek rozegrano turniej w Jarocinie. Gospodynie najpierw uległy drużynie SKF PBS Poznań, ale wygrały z inną poznańską drużyną UKS HETMAN SOBIESKI. Mecz pomiędzy poznańskimi zespołami zakończył się zwycięstwem SKF PBS Poznań.

Dziewczęta Hetmana Sobieski nie miały dużo czasu na odpoczynek, bo już kolejnego dnia pojechały na turniej do Strzałkowa. I tu poradziły sobie znacznie lepiej, gdyż wywiozły stamtąd dwa zwycięstwa. Gospodynie zaliczyły jedno zwycięstwo, pokonując Olimp Września.

Drużyny nie będą miały dużo czasu na odpoczynek, bo już w sobotę odbędą się kolejne turnieje. We Wrześni miejscowy Olimp podejmować będzie TKS Siatkarza Jarocin oraz KS ASBL Piła.

Dziewczęta ze Strzałkowa udadzą się na turniej do Złotowa, gdzie oprócz gospodyń, które mają najmniej rozegranych meczów rywalizować będzie także SKF Poznań – faworyt grupy B.

Niezwykle wyrównana jest grupa A, walcząca o najwyższe miejsca. Niezwykle ciekawie  zapowiada się turniej w Kaliszu gdzie miejscowy MKS zajmujący obecnie 1 miejsce w tabeli zmierzy się z UKS Piątką Turek, która zajmuje obecnie 4 miejsce tracąc tylko 1 punkt do prowadzącej trójki. Trzecią drużyną na tym turnieju będzie PKS PIAST Poniec z 3 zwycięstwami i dorobkiem 8 punktów, ale z rozegranym jednym turniejem mniej.

W Poznaniu odbędą się derby Energetyka. Siatkarki obu drużyn sąsiadujące ze sobą w tabeli gościć będą MUKS Jantar Kalisz.

Na niedzielny turniej zaprasza UKS “Środa” Środa Wielkopolska. Gospodynie będą miały trudne zadanie, gdyż przyjadą do nich liderki z Kalisza. Jednak trzecim zespołem jest MUKS Jantar Kalisz, który do tej pory nie wygrał meczu.

Wszystkie wyniki, tabele i terminarze Ligi Młodziczek dostępne tutaj.

W Lidze Młodzików rozegrano turnieje w Turku i Lesznie. KS Volley Turek pozostał na ostatnim miejscu w tabeli grupy H pomimo dzielnej postawy. W tie-breaku przegrał 13:15 z UKS SMS Joker Piła, a po walce w dwóch setach z Enea Energetykiem Poznań. W sobotę rozegrany zostanie turniej w Krotoszynie, gdzie miejscowy wicelider UKS Piast II podejmie lidera Enea Energetyka Poznań oraz PKS Piast Poniec.

W Lesznie rozegrano turniej grupy K. Tygrysy jak przystało na gospodarza wygrały zarówno z MUKS Amber Kalisz jak i i SKS Murowana Goślina. Mecz pomiędzy Kaliszem i Murowaną Goślina zakończył się zwycięstwem kaliszan. Przed nami jeszcze jeden turniej w Kaliszu, który rozstrzygnie, który zespół awansuje do baraży.

Wszystkie wyniki, tabele i terminarze Ligi Młodzików dostępne tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *