AktualnościJuniorJunior MłodszyJuniorkaJuniorka MłodszaMłodziczkaMłodzik

Młodzieżowe ostatki w Wielkopolsce.

Bardzo dużo i co najważniejsze jakże ciekawie jest w rozgrywkach młodzieżowych. Najmniej niewiadomych mamy w juniorach, gdzie znamy trzech z czterech finalistów. W innych kategoriach walka trwać będzie prawdopodobnie do ostatnich meczów.

Juniorzy zakończyli już eliminacje, z których do finału awansowali zwycięzcy grup, czyli UKS SMS Joker Piła oraz dwa zespoły Enea Energetyka Poznań. Zostało jeszcze jedno miejsce, o które powalczą drużyny z drugich miejsc: Szamotulanin Szamotuły, Jantar Kalisz i Jedynka Poznań. W drodze losowania gospodarzem turnieju będzie Jantar Kalisz, a turniej odbędzie się 14. stycznia. Tylko wygrany dołączy do finału wojewódzkiego.
Tabele, wyniki i terminarze Ligi Juniorów do zobaczenia TUTAJ.

Bardzo ciekawie jest w Lidze Juniorek. Bardzo wyrównana jest grupa 4, gdzie każdy wygrywa z każdym. No, ok poza Piątką Turek, która na razie wszystkie swoje rywalki odprawia po 3:0 (MKS Kalisz i SPS BoxPro Volley Piła) i przoduje w tabeli mając rozegrane tylko dwa mecze. Na drugie miejsce awansował MKS Kalisz, choć kaliszanki mają rozegrane już cztery mecze. Po słabym pierwszym turnieju, gdzie MKS przegrał dwa mecze z Volley’em Piłą i Spartą Złotów, w drugim zrewanżował się pilankom wygrywając 3:0. Na trzecie miejsce w tabeli spadła Sparta Złotów, jednak ta w tej kolejce pauzowała i ma dwa rozegrane mecze na koncie, oba zresztą zakończone wygraną. Tabelę po dwóch kolejkach zamykają pilanki, którym kompletnie nie wyszedł ostatni turniej zaliczony dwa razy po 0:3.
W grupie 5 chyba zgodnie z przewidywaniami poza zasięgiem wszystkich jest Enea Energetyk Poznań (naszym zdaniem kandydat do medalu Mistrzostw Polski), którego większość tworzą zawodniczki z I ligi. Energetyczne straciły w ostatnim turnieju seta z Szamotulaninem (ostatni punkt w tym secie po czerwonej kartce), ale ich przewaga jest na tyle duża, że niemożliwe jest, aby ją roztrwonić. Poza tym w poznańskiej drużynie są zawodniczki w SMS-ie, więc choćby dlatego i tak mają miejsce w finale wojewódzkim. O drugie naszym zdaniem powalczą Szamotulanin z ZSMS-em Poznań. Wprawdzie szamotulanki mają obecnie pięć punktów przewagi, ale mają też dwa mecze rozegrane więcej. W tej grupie jest jeszcze UKŻPS Kościan, ale mimo niezłej postawy, chyba zabraknie do awansu.
Tabele, wyniki i terminarze Ligi Juniorek do zobaczenia TUTAJ.

Jedna kolejka została do rozegrania kadetom. Pewnymi finalistami są już Enea Energetyk Poznań i UKS SMS Joker Piła oraz Joker II. O ostatnie miejsce walczą Szamotulanin i Jedynka. Na chwilę obecną bliżej jest Szamotulanin, jednak w ostatniej kolejce Szamotuły zagrają z niepokonanym Energetykiem, a Jedynka z przedostatnim Volley’em Turek. Kluczowy jednak będzie zaległy mecz pomiędzy Jokerem II i Szamotulaninem, który może dać już pewnie odpowiedzi.
Tabele, wyniki i terminarze Ligi Kadetów do zobaczenia TUTAJ.

Jedna kolejka została do rozegrania w Lidze Kadetek. I tu sytuacja jest bardzo ciekawa. Bo wszystkie zespoły od miejsca pierwszego do siódmego dzieli kolejno jeden punkt. Biorąc pod uwagę sytuację, gdzie w jednym turnieju można skasować aż sześć punktów, żaden zespół (oprócz Szamotulanina, który ma Maję Koput w SMS-ie oraz Energetyka, który ma dwie takie zawodniczki) nie może być pewny miejsca w finale. Warto jednak dodać, że w tej układance Energetyk i Piątka Turek mają zaległy turniej do rozegrania, czyli opcja na dodatkowe punkty.
Tabele, wyniki i terminarze Ligi Kadetek do zobaczenia TUTAJ.

W Lidze Młodzików na czele Joker Piła z kompletem zwycięstw. W grupie piątej do tej pory odbyły się dwa turnieje, jeden na początku listopada, w miniony weekend drugi, na którym byliśmy. Swoją dominację potwierdzili Energetyczni chłopcy, którzy zanotowali kolejne dwa zwycięstwa, a zadowolony kapitan udzielił nam wywiadu. Kolejnej porażki z Energetykiem doznał pretendent do finału wojewódzkiego IUKS Jedynka Poznań. Drugi poznański klub tym razem nawet nie urwał seta Energetykowi, ale zwycięstwo nad UKS 9 Leszno w dalszym ciągu dają im szansę na mistrzostwo województwa. Pełni optymizmu są trenerzy Jedynki, z którymi rozmawialiśmy. Zawiedziony wynikami był natomiast kapitan z Leszna. Tygrysy to bardzo ambitne chłopaki i wierzą, że wkrótce nadejdzie ich czas. W grupie szóstej dwa zwycięstwa odnotował pierwszy zespół Energetyka, który grał w Krotoszynie. Gospodarze ze zwycięstwem nad MUKS Gromem Kalisz na drugim miejscu w tabeli za Tarnovią.
Tabele, wyniki i terminarze Ligi Młodzików do zobaczenia TUTAJ.

Najwięcej zamieszania jest w Lidze Młodziczek, gdzie awans do finału wojewódzkiego mają szansę uzyskać zespoły grające w pięciu grupach. Na czele w poszczególnych grupach są kolejno: Szamotulanin, który nie przegrał jeszcze meczu od początku sezonu, MKS Kalisz, KS ASBL Piła, Siatkarz Jarocin i Volley Poznań. Warto jednak pamiętać, że to dopiero trzeci z czterech etapów, po którym poznamy komplet finalistów.
Tabele, wyniki i terminarze Ligi Młodziczek do zobaczenia TUTAJ.

4 komentarze do “Młodzieżowe ostatki w Wielkopolsce.

  • Jest oczywisty błąd w przypadku ligi młodzików. Joker ma komplet zwycięstw.

  • Proponowałbym sprawdzić wyniki młodzików bo na bank są błędne.

  • W momencie wpisywania wyników z systemu obsad sędziowskich wynik ostatniego meczu Jokera z Piątką był na korzyść siatkarzy z Turku. Widać potem nastąpiła korekta, którą dziś również poprawiliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *