Aktualności

Nie żyje Radosław Ciemięga

Z głębokim żalem i smutkiem informujemy o nagłej śmierci Radosława Ciemięgi.

Człowiek od lat związany z siatkówką. Współtwórca oraz wieloletni Prezes Pilskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej, Członek Zarządu PZPS kilku kadencji, Przewodniczący Wydziału Dyscypliny PZPS, Członek Zarządu WZPS, twórca jego największych sukcesów.

Radosław Ciemięga zmarł w wieku 55 lat.

Rodzinie oraz Najbliższym składamy wyrazy współczucia i wsparcia w tych trudnych chwilach.

Zespół oraz władze PTPS Piła zostały objęte kwarantanną po stwierdzeniu przypadku zakażenia koronawirusem (odwołane mecze z Chemikiem Police i Volley Wrocław). Jak donosi Gazeta Wyborcza, tydzień temu prezes Cięmięga zapewniał, że czuje się dobrze. We wtorek wiadomości już były gorsze, bo miał czuć się słabo. Zmarł nagle w środę wieczorem.

Radoław Ciemięga to twórca pilskiej siatkówki. W 1993 roku wraz z grupą dziennikarzy sportowych z Piły założyli klub siatkarski o nazwie Prasa Piła. Fenomen na skalę kraju, gdzie dziennikarze zamiast opisywać grę drużyny założyli klub. Niedługo potem klub zyskał możnego sponsora w postaci spółki PGNiG i zmienił nazwę na Nafta Piła. To pod tą nazwą klub stał się hegemonem na polskich parkietach siatkarskich, zdobywając wielokrotnie Mistrzostwo Polski, a w 2000 r. stać się czwartą drużyną w Europie. Obecnie klub występuje w ekstraklasie kobiet pod nazwą PTPS Piła.

fot. zycie.pila.pl