AktualnościJuniorJunior MłodszyJuniorkaJuniorka Młodsza

Nieoficjalnie: znamy organizatorów finałów wojewódzkich.

Dziś upłynął termin składania ofert na organizację finałów wojewódzkich w kategoriach młodzieżowych: junior, juniorka, kadet, kadetka. Zarząd oficjalnie wyłoni gospodarzy w czwartek podczas swojego posiedzenia, ale my już dziś zdradzamy kto na 99,9% będzie te turnieje organizował.

Niespodzianek w stosunku to tego co tu publikujemy nie należy się spodziewać, bo na cztery turnieje zgłosiło się czterech potencjalnych organizatorów do czterech różnych turniejów. Zatem tylko kwestią “klepnięcia zgody” będzie czwartkowy zarząd. Ale, że czasem zdarzają się tam rzeczy totalnie nieprzewidywalne, stąd asekurujemy się tą 0,1% niepewności.

Do organizacji finałów wojewódzkich kadetów zgłosił się Jet Service Joker Piła, co zaskoczeniem nie jest, bo wystąpią w nim dwa zespoły tego klubu.

Finał kadetek będzie organizowany przez UKS Szamotulanina Szamotuły. Ubiegłoroczny finalista Mistrzostw Polski chciałby powtórzyć wyczyn z poprzedniego roku, a początek tej drogi ma być właśnie podczas finału wojewódzkiego we własnej hali.

Finały juniorek i juniorów będą połączone, a ich gospodarzem będzie Energetyk Poznań. Trener juniorów – Dominik Hajduk w wielu rozmowach z nami nie urywał, że celuje w finał Mistrzostw Polski. Dodatkowo, podobnie jak Joker w kadetach tak Energetyk w juniorach w finale wojewódzkim będzie mieć dwa zespoły. Juniorki Energetyka to czołówka w kraju od kilku sezonów. Po wzmocnieniach czołowych dziewczyn reprezentujących wcześniej MKS Kalisz oraz doliczając siatkarki z SMS-u w Szczyrku zapewne znów jest kandydatem do medalu, a może i złota. Choć tu mocnym konkurentem będzie Wieżyca Stężyca.

Finał juniorek i juniorów – Enea Energetyk Poznań: 26-28.01.2024

Finał kadetek – UKS Szamotulanin Szamotuły: 16-18.02.2024

Finał kadetów – Jet Service Joker Piła: 16-18.02.2024

Organizatorów finałów młodziczek i młodzików poznamy później, bo te finały odbędą się w marcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *