AktualnościMłodziczkaMłodzik

(nie)Zakończone ligi młodziczek i młodzików.

W sobotę wznawiają swoje zmagania młodziczki i młodzicy. Wprawdzie mimo wydłużenia terminów nie wszystkie mecze ligowe udało się rozegrać, to czas na baraże, repasaże czy jak kto chce te etapy nazywać.

W pierwszych dniach stycznia młodziczki nadrabiały zaległości. Rozegrano sporo meczów, dzięki czemu w całości udało się zamknąć I ligę. Po 16 meczach najlepszy okazał się Szamotulanin, który z przewagą dwóch punktów wyprzedził Enea Energetyka Poznań i SPS Volley Piłę. Punkt za nimi uplasował się MKS Kalisz, a kolejne miejsca zajęły Piątka Turek i Piast Poniec. Dziury z kolei na koniec rozgrywek znalazły się w II lidze. Tam po 4 mecze mniej od swoich rywali zagrały zespoły Sparty Złotów, ZSMS-u Poznań i Olimpu Września. Najlepszym w tej rywalizacji został poznański SKF, wyprzedzając Siatkarza Jarocin i ASBL Piłę. Nie będziemy z kolei się rozpisywać co do kolejności w grupie/lidze III. I to nie z jakiegokolwiek lekceważenia, a z systemu jaki Wydział Rozgrywek zorganizował dla tamtych zespołów. Musiał to zrobić jakiś omnibus, bo bardziej skomplikować się tego nie dało. Podział na jedne podgrupy, potem drugie, trzecie… Nawet analizując tabele na oficjalnej stronie WZPS, ciężko stwierdzić, jaka ostateczna kolejność była wśród występujących tam zespołów. Jeśli ktoś jednak coś z tamtego systemu rozumie, chętnie poprosimy o wyjaśnienie.
No dobra, ale do rzeczy. W sobotę odbędzie się turniej w Kaliszu, którego gospodarzem będzie Jantar Kalisz. Kaliszanki w fazie zasadniczej występowały w I lidze, gdzie odnosząc tylko jedno zwycięstwo zamknęły tabelę w bojach z najlepszymi zespołami z naszego województwa. Do Kalisza przyjadą: Szamotulanin II (ten był przypisany do grupy/ligi III, więc zakładamy, że zajął w niej czołową lokatę), Siatkarz Jarocin (2 miejsce II ligi) i ASBL Piła (3 miejsce II ligi). Wszystkie zespoły zagrają na tym turnieju w systemie każdy z każdym. Stawką turnieju jest awans do kolejnego etapu, ale tylko dla zwycięzcy. Wygrany z Kalisza zamelduje się w Środzie Wielkopolskiej 15 stycznia, która będzie gospodarzem kolejnego etapu, a tam już czekają oprócz gospodyń (8 miejsce I ligi): Enea Energetyk Poznań II (7 miejsce w I lidze) oraz SKF PBS Poznań (zwycięzca II ligi). Dwa najlepsze zespoły z tego turnieju zagrają dalej.

Zaktualizowane terminarze Ligi Młodziczek do półfinałów dostępne tutaj.

Również nie wszystkie mecze na zakończenie fazy zasadniczej zagrano w Lidze Młodzików. Tu z kolei zaległości nie udało się odrobić w dwóch meczach Szamotulanina z Jokerem Piła. Być może to było powodem, że obie drużyny na koniec uplasowały dość nisko w tabeli, bo na miejscach 5. i 6.
W porównaniu do młodziczek, sytuacja u młodzików jest bardziej przejrzysta. Po zakończeniu ligi i zagraniu już turnieju, którego stawką był awans do baraży, w sobotę rozegrany zostanie pierwszy turniej tego etapu. Gospodarzem będzie Jantar Kalisz, który w I lidze podobnie jak klubowe koleżanki wygrał tylko jeden mecz i znalazł się na ostatniej pozycji. Jantar gościć będzie zwycięzcę III ligi – Ambera Kalisz i UKS 9 Leszno, która wygrała turniej o możliwość występu na tym etapie. Za tydzień drugi turniej tych zespołów, a zespoły przeniosą się do Leszna. Zwycięzca znajdzie się w półfinale.

Wszystkie wyniki i tabele Ligi Młodzików dostępne tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *