AktualnościIII liga KobietIII liga Mężczyzn

Niezwykle ciekawe mecze w III ligach.

Interesująco zapowiada się weekend z trzecią ligą. Derby w Pile u pań, lider z wiceliderem u panów i rewanże po tie-brekach w pierwszych rundach. Mają o czym myśleć trenerzy przygotowujący swoje drużyny.

Bardzo ciekawie zapowiada się mecz w pierwszej grupie III Ligi Kobiet pomiędzy SPS Volley Piła i KS Piła. Pilskie drużyny zajmują obecnie dwa pierwsze miejsca i dzielą je zaledwie 3 punkty na korzyść KS-u. Mecz ten będzie rewanżem za pierwszą rundę, kiedy to na boisku KS pokonane 3:0 zostały podopieczne Andrzeja Zapaśnika. Czy dziewczęta SPS zrewanżują się za październikową porażkę?

Do Murowanej Gośliny, która odpoczywała przez 2 tygodnie ze względu na przełożony mecz z Trzcianką przyjeżdżają zawodniczki Mileszy. Obie drużyny prezentują podobny poziom, a w tabeli dzielą je 4 punkty, przy czym panie z Targowej Górki mają rozegrany jeden mecz więcej i zajmują obecnie 4. miejsce w tabeli. Tuż przed nimi są “Energetyczne” zawodniczki z Poznania, które w tej rundzie pojadą do Miłosławia. Młody zespół Orlika z pewnością będzie chciał się pokazać przed własną publicznością i po zwycięstwie nad Mileszą przed dwoma tygodniami podtrzymać passę zwycięstw na własnym terenie. Ostatni mecz w tej grupie odbędzie się w Trzciance, która gościć będzie zawodniczki KTPS-u Konin. Czy po ostatnim meczu kiedy kontuzje odniosła jedna z dziewcząt i zespół  koniński musiał poddać trzeciego seta, stać będzie dziewczęta na odbudowanie i niespodziankę na terenie MKS-u?

W grupie drugiej mamy także pojedynek wicelidera z liderem. Do Turku na spotkanie z miejscową „Piątką” przyjeżdżają niezwyciężone do tej pory panie z Jankowa Przygodzkiego.  W pierwszej rundzie w Jankowie wygrały gospodynie, ale dopiero w tiebreaku. Czy podobne emocje będą towarzyszyć w Turku? W tej serii zaplanowano także mecz innego zespołu z Turku. Aby emocji w jednym mieście nie było za dużo jednego dnia, spotkanie pomiędzy KS Volley i MKS Kalisz przełożono na 16.12. Młode kaliszanki dzielnie walczyły w pierwszej rundzie na własnym terenie i przegrały dopiero po pięciu setach. Obecnie obie drużyny dzielą 3 punkty na niekorzyść kaliszanek. Wydaje się, że problemów nie powinna mieć Kaniasiatka, która w Gostyniu będzie gościć ostatni zespół tabeli TKS Siatkarz Jarocin.

Wszystkie wyniki, tabele i terminarze III Ligi Kobiet dostępne tutaj.

W wyznaczonym terminie zagra także III Liga Mężczyzn. W Poznaniu spotkają się drugie zespoły Enea Energetyk Poznań oraz UKS SMS Joker Piła. Będzie to rewanż za mecz, który odbył się zaledwie 3 dni wcześniej w Pile – przełożony z początku października. Tutaj po emocjonującym spotkaniu zwycięzcami zostali poznaniacy, którzy w 5. secie zwyciężyli do 12. Pierwszy zespół Enea Energetyk Poznań miał udać do Turku, aby zmierzyć się z 7. drużyną tabeli UKS Piątka. Mecz ten jednak został przełożony na 31.01.2022. W Poznaniu górą byli “Energetycy”. Być może wygrana pozwoliłaby na przeskoczenie na drugą pozycję, gdyż obecny wicelider – pierwszy zespół Jokera Piła jedzie do lidera z Szamotuł. Zapowiada się niezłe widowisko, gdyż w Pile szamotulanie wygrali dopiero po tiebraku. Passę dwóch przegranych z rzędu będzie z pewnością chciał przerwać zespół z Gołańczy. Spotkają się w Wieleniu z zespołem, po którym nie wiadomo czego się spodziewać. Co prawda zajmują obecnie przedostatnie miejsce, jednak maja mniej rozegranych meczów. Ostatnie ich spotkanie to przegrana dopiero w pięciu setach z wiceliderem z Piły, porażka z Szamotulaninem 0:3, ale jednak po bardzo wyrównanym meczu. Odpoczywający w ubiegłym tygodniu zespół z Tarnowa Podgórnego wyjeżdża do Orła Osiek. Oba zespoły sąsiadują w tabeli i najbliższy mecz rozstrzygnie pozycję obu zespołów po 12 kolejce. Tarnovia ma 3 punkty mniej niż Orzeł ale jedno spotkanie rozegrane mniej.

Wszystkie wyniki, tabele i terminarze III Ligi Mężczyzn do zobaczenia tutaj.