AktualnościMłodzik

Od piątku finał wojewódzki młodzików!

Po małych “bombowych” zawirowaniach możemy oficjalnie przedstawić wszystkich finalistów Finału Wielkopolski Młodzików. Tym razem chcielibyśmy docenić pracę SMS-u Joker Piła, który na swoim profilu zaprezentował wszystkich finalistów. U nas to wszystko w pigułce.

Pisząc o “bombowym” zamieszaniu mieliśmy na myśli historię, która się dziś wydarzyła w okolicy hali, na której od piątku ma się odbyć turniej finałowy. Informowały o tym media ogólnokrajowe, a jeśli ktoś przegapił, to wyjaśniamy. W okolicy hali sportowej ujawniono dziś niewybuch. Wiadomo co w takiej sytuacji. Ewakuacja, saperzy i niewiadoma kiedy materiał wybuchowy uda się spacyfikować. Na szczęście nie było żadnych problemów z usunięciem żelastwa i turniej zgodnie z planem odbędzie się w hali gospodarza, czyli Jokera Piły.

A teraz prezentację, która na profilu Facebook Jokera Piła pojawiła się o każdym zespole:

MUKS Grom Kalisz

Klub działający przy Szkole Podstawowej nr 18 w Kaliszu od wielu lat kształci młodych miłośników siatkówki . Ich głównym celem jest rozwijanie pasji, umiejętności i miłości do piłki siatkowej. Uczestniczą w wielu rozgrywkach, nie tylko po to, by zbierać laury, ale także w celu zdobycia doświadczenia, wymiany spostrzeżeń, poznawania innych pasjonatów. Wyznają zasadę, że najlepszym sposobem na nudę jest sport. Siatkówka jest przyczyną i celem, pasją, i obowiązkiem,jest dla nas wszystkim.

IUKS Jedynka Poznań

Zespół składający się z rocznika 2009 (tylko 3 zawodników 2008)

Drużyna ambitna i nastawiona na rozwój z perspektywą zdobycia największych sukcesów w przyszłym sezonie. Do turnieju finałowego podejdą z czystą głową i chęcią sprawienia kilku niespodzianek. Dla Nich awans do Finału Wielkopolski jest dużym sukcesem!

Enea Energetyk Poznań

Drużyna złożona głównie z rocznika 2008, uzupełniona 6 chłopakami z rocznika 2009.

Zintegrowana i zżyta poza boiskiem grupa chłopaków, którzy gotowi są pójść za sobą w ogień. Drużyna ambitna, pełna energii, skłonna do poświęceń.

Pytając trenera Wądołowskigo o cel, odpowiada: zdobyć w każdym secie minimum 2 pkt więcej od przeciwnika.

MUKS Jantar Kalisz

MUKS Jantar Kalisz to najmłodszy klub siatkarski z Kalisza, który rozpoczął swoja działalność sportową w 2016 roku. Trzeci raz bierze udział w Mistrzostwach Wielkopolski w kategorii młodzika. Chcą zająć jak najwyższe miejsce w turnieju i walczyć o zwycięstwo w każdym spotkaniu.

Doceniamy wszystkich przeciwników i uważamy, że rywalizacja z najlepszymi zespołami z Wielkopolski w tej kategorii wiekowej jest dla nas dużym wyróżnieniem. Chcemy walczyć na boisku fair play, cieszyć się z każdego zdobytego punktu, wygranego seta i zwycięstwa w każdym meczu. Nie mamy rozbudowanej kadry meczowej, w drużynie jest tylko 9 osób, ale każdy zawodnik chce pokazać się z jak najlepszej strony i spełnić swoje marzenie, którym jest zwycięstwo, i zdobycie medalu.

Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne

Młodzicy Tarnovii to bez wątpienia “czarny koń” turnieju finałowego o Mistrzostwo Wielkopolski w tej kategorii, który jako ostatni team, przebojowym zwycięstwem w turnieju barażowym zapewnił sobie awans. Zespół złożony z chłopaków z 3 różnych roczników, w tym aż 3 z rocznika 2010 (ubiegłoroczni zdobywcy wysokiego V miejsca w Polsce w mini-siatkòwce trójek i IV miejsca w mini-siatkòwce plażowej) to mieszanka wybuchowa, która przy dobraniu odpowiednich proporcji potrafi zrobić niezłe zamieszanie, co udowodnili serią świetnych występów podczas ostatnich meczy. ?

Nieudany początek sezonu zapoczątkowany serią porażek nie zraził ani zawodników, ani trenerów, którzy tym bardziej zmotywowani potrafili wykrzesać z siebie maksymalny potencjał i jak lokomotywa powoli do przodu, punkt po punkcie, set po secie, mecz po meczu i na końcu to już nikt nie był w stanie ich powstrzymać. Czy ten ekspres nadal będzie pędził do przodu? Czy ktokolwiek jest w stanie go powstrzymać? To się okaże już niedługo podczas Wielkiego Finału Wielkopolski Młodzików, który już w najbliższy weekend, w dniach 3-5.03.2023r. w Pile

LOMS Joker Piła

Ostatnia drużyna którą przedstawiamy przed finałem Mistrzostw Wielkopolski, to LOMS Joker Piła

Dla młodych jokerowców będzie to już drugi finał wojewódzki w tym sezonie, 3 tygodnie temu rywalizowali ze starszymi kolegami zajmujac 4 miejsce w kategorii Juniora Młodszego.

Pilscy młodzicy w ostatnich latach regularnie znajdują się w Finałach Mistrzostw Wielkopolski, gdzie walczą o najwyższe cele! Czy dobra passa z rundy zasadniczej i zebrane doświadczenie z poprzedniego finału zaprocentuje?

Trener pilan podkreśla, że jest to aż 5 meczów w przeciągu 3 dni, a wygra ten kto utrzyma koncentrację na najwyższym poziomie przez cały turniej.

Zapraszamy do Piły!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *