Aktualności

Odkrywamy kolejne karty – kto oprócz ZAKSA wystąpi w XVI Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia?

O pierwszym uczestniku Memoriału, który odbędzie się w dniach 25-26 września 2021 roku już informowaliśmy. Zespół z Kędzierzyna to najlepszy zespół Europy, z reprezentantami Polski w składzie, których będziemy mogli oglądać na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

fot. ZAKSA Press Focus

Zostały jeszcze 3 miejsca. Dziś prezentujemy 2 drużyny, które obok kędzierzynian będziemy mogli oklaskiwać w Zalasewie.

Tradycją na turnieju jest udział Aluron CMC Warta Zawiercie, która od kilku lat wraz ze swoją Jurajską Armią odwiedza Wielkopolskę. Nie inaczej będzie w tym roku. Fanklub z Zawiercia stanowi wspaniałą oprawę turnieju w Swarzędzu. Będąc na dobre i na złe ze swoimi rycerzami zasłużyli na miano najlepszych kibiców w Polsce. Zespół z Zawiercia zajął w ostatnich rozgrywkach 7 miejsce w rozgrywkach ligowych. W obecnym sezonie będzie zapewne mierzył zdecydowanie wyżej, gdyż do drużyny dołączyli znakomici zawodnicy: Dawid Konarski – dwukrotny mistrz świata, Facundo Conte – mistrz Polski z czasów jego gry w Skrze Bełchatów i wiodąca postać w reprezentacji Argentyny, a także Uros Kovacevic – mistrz Europy z drużyną Serbii.

fot. Aluron CMC Warta Zawiercie

Po raz kolejny będzie można obejrzeć zespół trzeci zespół ostatnich rozgrywek ligowych Verva Warszawa Orlen Paliwa. Drużyna ze stolicy mająca w składzie reprezentantów Polski – Damiana Wojtaszka, Piotra Nowakowskiego, Bartosza Kwolka, Andrzeja Wronę gwarantuje wspaniały poziom sportowy i zapewne będzie chciała powtórzyć sukces z XV Memoriału, kiedy to w finale pokonali drużynę z Zawiercia 3:2.

fot. Jakub Ćmil, vervawarszawa.pl.

Obie drużyny podkreślają, że udział w turnieju to ostatni sprawdzian przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych. To szansa pokazania się kibicom, trenerom, ale jak podkreślają wszyscy uczestnicy, to upamiętnienie wspaniałego siatkarza, wielkiego człowieka, a dla niektórych niezapomnianego kolegę jakim był Arkadiusz Gołaś.

Już wkrótce prawdziwa petarda… Kto będzie czwartym uczestnikiem? Śledźcie naszą stronę a już niedługo odkryjemy ostatnią niewiadomą.