AktualnościIII liga KobietIII liga Mężczyzn

Ostatnie granie w tym roku w III ligach.

Przed nami ostatnie kolejki w tym roku trzeciej ligi. Powiedzmy sobie szczerze, że takich hitów jak przed tygodniem się nie spodziewamy, co nie oznacza, że nie będzie ciekawie. U mężczyzn pojedynki bratobójcze, u kobiet starcia, które mogą zadecydować o awansie do Play-Offów.

Najważniejszą wiadomością jest to, że na piątek wieczór, gdy tekst powstaje nie mamy informacji, aby jakikolwiek z zaplanowanych meczów miał się nie odbyć i to u mężczyzn, jak i u pań.
W programie meczowym panów na pewno rzucają się w oczy pojedynki drużyn klubowych. Na przeciw się staną zespoły Enea Energetyków i Jokera Piły. Wyżej w tabeli są pierwsze zespoły, ale w przypadku Energetyka pamiętać należy, że w pierwszym meczu wygrał drugi zespół tego klubu. Ponadto Zamek Gołańcz, który jest piąty zagra z Orłem Osiek zajmujący trzecią lokatę. Piątka Turek podejmie Almara Wieleń, a Tarnovia sprawdzi przedświąteczną formę lidera – Szamotulanina.

Wszystkie wyniki, tabele i terminarze III Ligi Mężczyzn dostępne tutaj.

W III Lidze Kobiet grupa pierwsza zaproponuje nam w nadchodzący weekend wyrównane pojedynki. Przynajmniej z perspektywy tabeli. Na dole bój dwóch najsłabszych jak do tej pory drużyn KTPS Konin vs. SKS Murowana Goślina. Wyżej nad nimi są kolejne zespoły, które się ze sobą skonfrontują: do Trzcianki przyjedzie Orlik Miłosław. I właśnie na tym meczu planujemy się pojawić, a co za tym idzie, mamy nadzieję, że uda nam się nagrać przedstawicieli tych klubów, bo jeszcze w naszym serwisie się nie pojawili. Czwarty w tabeli Enea Energetyk Poznań zmierzy się z wiceliderem – SPS-em Volley Piła. I ten mecz dla poznanianek może być o tyle ważny, aby zdobyć punkty, gdyż będący za nimi Orlik Miłosław ma dwa punkty straty i wciąż walczy o miejsce w Play-Offach. Szlagierem tej kolejki wydaje się mecz lidera tabeli KS Piły z Mileszą Targowa Górka.
W grupie drugiej WYDAJE się, że najspokojniejszy mecz powinien mieć lider Barycz Janków Przygodzki. Ale po ostatniej kolejce już takich zapewnień nie będziemy ogłaszać, żeby znów nie było konieczności odszczekiwania. Zatem oficjalnie informuje, że Barycz wyjeżdża do Kalisza na mecz z MKS-em. Kaniasiatka Gostyń podejmie u siebie Koliber Ostrzeszów. To sąsiedzi w tabeli odpowiednio na miejscu czwartym i piątym, dzieli je trzy punkty, więc ten mecz też ma smaczek ewentualnego miejsca premiowanego awansem do Play-Offów. Volley Turek jedzie do Jarocina, a Piątka Turek spokojnie przygotowuje się do świątecznego szaleństwa, gdyż w tej kolejce pauzuje.

Wszystkie wyniki, terminarze i tabele III Ligi Kobiet można obserwować tutaj.

Jeśli transmitujecie lub wiecie o transmisjach meczów z naszego województwa i chcecie się podzielić, oznaczcie nas na fejsiku, a my taki obraz przekażemy dalej. Niech ci co nie mogą być w halach, mają również możliwość obserwacji i dopingu swoich zespołów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *