AktualnościJunior

Pierwsza kolejka w III etapie Ligi Juniorów za nami.

Znamy już podział na “ligi” w zmaganiach juniorów. Liga “mistrzowska” zwana pierwszą, gra o bezpośredni awans do finału wojewódzkiego. Zespoły z drugiej powalczą o miejsce w barażu o awans do najważniejszego turnieju w województwie. Za nami pierwsza kolejka.

W grupie E, która jest odpowiednikiem I ligi, grają 2 zespoły Enea Energetyka Poznań, 2 zespoły UKS Szamotulanina Szamotuły oraz UKS SMS Joker Piła. Trzy najlepsze drużyny zagwarantują sobie udział w finale wojewódzkim, natomiast miejsce czwarte będzie rywalizowało w barażach z zespołem, który zajmie pierwsze miejsce w grupie F – II liga. Tę grupę tworzą zespoły IUKS Jedynak Poznań, KPS Progress Września, MKS Jarocin, MUKS JANTAR Kalisz i SPS Słupca.

W pierwszych meczach grupy F gospodarze byli gościnni i pozwolili wywieź po 3 punkty przyjezdnym. KPS Progress Września uległ MKS Jarocin 1:3 (25:22, 28:30, 21:25, 22:25), a SPS Słupca oddał zwycięstwo MUKS Jantar Kalisz 0:3 (21:25, 20:25, 21:25).

W grupie E było odwrotnie. Tutaj mierzyły się ze sobą zespoły z Poznania i Szamotuł. UKS Szamotulanin Szamotuły gościł drugi zespół Enea Energetyka Poznań i po zaciętym meczu wygrał 3:1 (23:25, 25:12, 31:29, 25:19). W Poznaniu natomiast pierwszy zespół “energetycznych” gościł UKS szamotulanin II i wygrał 3:0 (25:19, 25:22, 25:15). W drużynie Enea Energetyka Poznań po przekątnej z rozgrywającym grał Alan Okoń, który w ostatnich finałach Mistrzostw Polski Kadetów odebrał statuetkę dla najlepszego atakującego turnieju. Co powiedział po tym meczu?

Zadowolony z występu swoich zawodników był także trener zwycięskiej drużyny Dominik Hajduk:

Wynik 3:0 niezupełnie odzwierciedla postawę chłopaków z Szamotuł. Gra była na wyrównanym poziomie, jednak większa ilość błędów spowodowała, że punkty po długich wymianach padały łupem poznaniaków. Trener Jakub Sauer z pewnością będzie miał dużo materiału do analizy:

W finale wojewódzkim wystąpią 4 zespoły. Awans do rozgrywek centralnych mają zapewniony medaliści, w zależności od rankingu PZPS lub ilości zgłoszeń na ten szczebel z innych województw może pojawić się możliwość wystawienia przez Wielkopolskę 4 reprezentantów. Wtedy jednak nie ma możliwości wysłania dwóch zespołów z jednego klubu, co oznacza, że Szamotulanin i Enea Energetyk z dwóch będą musiały stworzyć jeden zespół. Co oznacza, że zajęcie dalszych miejsc w klasyfikacji Wielkopolski może dać również bilet do rozgrywek centralnych.

Wszystkie wyniki i aktualne tabele Ligi Juniorów do zobaczenia tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *