Aktualności

Plus Liga wraca do Wielunia!

Takiej informacji nie znajdziecie nigdzie indziej. Ale jak się dowiedzieliśmy w naszym rodzinnym Wieluniu ma ponownie grać Plus Liga. Wprawdzie nie będzie to drużyna WKS-u Wieluń, który grać będzie na szczeblu II ligi, ale inny zespół, który wybrał Wieluń na gospodarza swoich meczów – Barkom-Kazhany Lwów.

Plus Liga w Wieluniu gościła już wcześniej. Grał wtedy w niej rodzimy Siatkarz Wieluń pod przewodnictwem trenera Damiana Dacewicza. Tym razem nie będzie to żaden wieluński zespół, a ukraiński Barkom-Kazhany Lwów. Zespół z ogarniętej wojną bestialskim napadem ruskich na wolny kraj Ukrainy po raz kolejny gościć będzie w polskiej ekstraklasie siatkarskiej. W poprzednim sezonie lwowianie grali swoje mecze w roli gospodarza w Krakowie, na następny sezon wybrali Wieluń.
List intencyjny w tej sprawie został podpisany podczas turnieju Super Finals w Turynie, gdzie przypomnijmy trzecie z rzędu zwycięstwo w Lidze Mistrzów odniosła Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Warto też dodać, że drużyna z Lwowa miała okazję zaprezentować się na wielkopolskiej ziemi podczas XVII Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. Zajęła tam wtedy trzecie miejsce pokonując w małym finale uczestnika Ligi Mistrzów berliński Recycling Volleys. Wygraną w tym turnieju zanotowała kędzierzyńska ZAKSA, pokonując w finale Aluron CMC Wartę Zawiercie.

A dla nas, będzie to chyba okazja do częstszego odwiedzania naszego rodzinnego miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *